Outdoor club :: Expedice :: Grand Canyon 2017

Grand Canyon 2017

Grand Canyon, 2019 - USA, Arizona

EXPEDIČNÍ RAFTING 

 

Grand Canyon se smí splouvat pouze na zvláštní povolení, protože zájemců je víc než termínů, a proto se pořádá obrovská mezinárodní loterie.

Celý ten systém je dost složitý, podrobnostmi se nemá smysl zatěžovat, každopádně teď se čeká na červnové losování, což je pro nás jeden z nejzazších termínů. Jakmile nás vylosují, musíme totiž okamžitě zaplatit zálohu (že ten termín chceme) a jednak hned koupit letenky, protože pak už budou jenom dražší.

Celá skupina bude asi osmnáctičlenná – na tři rafty. Dostal jsem k dispozici šest místcelou jednu raftovou posádku, a proto potřebuji vědět, kdo by jel. Přestože je to zatím stále ještě nezávazně, musím aspoň rámcově vědět – až to začne – jestli jsme na to dva nebo dvacet. Protože se nakonec bude jednat jen o malou skupinu, je zbytečné posílat všechny informace všem.

O projektu:

Rafting na Coloradu je jedno z posledních vodáckých dobrodružství na světě. Celý splouvaný úsek v Grand Canyonu měří asi 450 km je na něm sto deset pojmenovaných peřejí různých obtížností. Kaňonem se pluje devatenáct dní a celou dobu je výprava soběstčná – veškeré zásoby musí mít s sebou. Plavba nelze zkrátit,kaňon se nedá opustit a až na pár výjimek se ani nedá vylézt nahoru (při prvosjezdu někdy kolem roku 1870 to několik lidí zkusilo. Část se jich zabila na skalách při výstupu, část se vrátila zpátky k hlavní skupině, ale zešílela a zbytek pochytali Indiáni). Cíl leží o 600 výškových metrů níž, zatímco hrana kaňon je 1600 metrů nad hladinou.
Termín je plánovaný únor 2019. V kaňonu tou dobou bývá přes den vedro, v noci kolem nuly. V horách nad hranou kaňonu se běžně lyžuje. Někdy je to na kraťasy, někdy na péřovku. Prostě expedice...

Z výše uvedeného je asi dostatečně jasné, že se jedná o logisticky mimořádně náročnou akci. Až vyhrajeme permit, je potřeba reagovat rychle a jednoznačně. Nepředpokládám, že by se akce podobného rozsahu a za těchto mimořádných podmínek někdy opakovala. Máme jedinečnou možnost si sestavit vlastní tým a být u toho.

Shrnutí:

Jedná se o nekomerční akci.
Náklady vč. letenek, jídla, vybavení a dopravyby měly být kolem 50-60.000 Kč.
Termín únor 2019.
Kdo má zájem o další informace a uvažuje o tom, ať mi co nejdřív napíše na mail chytrak -na-seznam.cz.
Nebudu dávat žádné datum přihlášek a podobně. Prostě kdo máte zájem o další informace, napište mi co nejdřív – máme 6 míst.

Šťovík