Outdoor club :: Expedice :: Lesotho 2018

Lesotho 2018

Lesotho 2018 (expedice)

 

Lesotho, Svazijsko, okrajově JAR

 

Počet členů expedice: max.12


Expedice zaměřená především na malé státy jižní Afriky Svazijsko a Lesotho. Vhodná spíše pro lidi, kteří už mají s Jižní Afrikou nějaké zkušenosti a dokážou ocenit odlišnost Lesotha. Předchozí alespoň informativní návštěva tohoto království se považuje za prospěšnou.

Hlavním cílem je důkladné projetí Lesotha pomocí koní s minimálně desetidenní kontinuální cestou na koni. Člen týmu nemusí být excelentním jezdcem, ale měl by ovládat alespoň elementární dovednosti – nasednout, sesednout, zastavit, rozjet se, zatočit.

Z toho důvodu se přímo počítá s pouze výjimečně používanou strategií „paralelní expedice“, kdy se Lesothem budou pohybovat po dobu asi deseti dní dva týmy – jeden na koních, druhý autem a pěšky s občasnými styčnými body. Pravděpodobně bude potřeba v Lesothu koně koupit a později se ztrátou prodat, což se projeví v nákladech na expedici, stejně jako by bylo si pro účely této expedice dovézt vlastní sedlo.

Pravděpodobný program: Johannesburg – Kimberly – NP Mountain Zebra – Lesothem všemi směry a Sani Passem ven, Dračí hory, Saint Lucia, Svazijsko, NP Kruger – Johannesburg.

Termín: zima (leden/únor) 2018

Předpokládaná cena: není dosud kalkulována, min. 45.000 Kč

Pořádá: Šťovík a Dag