Outdoor club :: Akce :: Lyže :: SKINDER

SKINDER

SKINDER

K.F., prázdná chalupa v plné sezóně, co chtít víc.

Program:

Týden na horách zaměřený na zimní sporty podle uvážení každého „lázeňského hosta“, vhodný i pro rodiny  dětmi k množství volných pokojů. Program není organizován a tvoří se dohodou mezi lázeňáky ze dne na den s přihlédnutím k počasí, k bujarosti předchozího večírku a bujarosti dětí.

Akce se mohou účastnit matky s dětmi, otcové s dětmi, děti z kompletních rodin i s oběma rodiči, stejně jako jedinci či páry bez závazků nebo se závazky zanechanými jinde.

Zaměření:

Zimní sportovní aktivity, tj, lyže sjezd/běh, snowboard, sáňkování, koulování, pekáčová dráha, výlety, hry, soutěže, hudební produkce.

Místo:

Krkonoše, chata Kartografie, Špindlerův Mlýn.

Popis a charakter oblasti:

nadmořská výška 1200 metrů, chata přímo na sjezdovce Davidovy boudy.

Doprava:

individuální. Nejlépe po skupinách automobily, v horším případě autobusem do Šp. Mlýna a pak busem nebo taxislužbou na Špindlerovku (bus 45,- Kč, taxi cca 220 Kč). Kdo chce, může nebo musí jet vlastním autem, nahlaste volnou kapacitu, čas a místo odjezdu. Do přihlašovacího formuláře uveďte počet nabízených/požadovaných míst, čas a místo odjezdu.

Parkování:

Zdarma na Špindlerově boudě pouze s povolením KRNAP, vydává se na KRNAP ve všední dny do 15,00.

Zdarma na parkovišti P1 cca 300 m před obchodem DISKONT (800 m na autobusové nádraží, 3 km k Medvědínu, 7 km k chatě přes Davidovky a Sedmidolí).

Důležité: Parkování v zatáčce pod Špindlervkou je placené chatou Moravská, Vatra a Spindler a je určeno POUZE pro ubytované na Moravské boudě, Vatře a Spindleru. Nerespektování toho pravidla s vámi probere Marek Dvořák z Moravské osobně...

Ubytování:

Soukromá chata Kartografie. K dispozci pro účely SKINDER je tentokrát celá chata, tzn. pokoje (s předběžnou poptávkou):

 • 1 - Blumovi
 • 3 - VOLNO (8 lůžkový)
 • 4 - VOLNO (3 lůžkový s výhledem)
 • 5 - 22.-27.3. VOLNO, 27.3.-29.3. Kachlíci
 • 6, 7 - Lhoťáci
 • 8 - VOLNO (4 lůžkový)
 • 9 - VOLNO (4 lůžkový)

Vaření na elektrickém vařiči a v rychlovarné konvici. Zařízení prosté, leč účelné. Elektrické topení. Společná sprcha, WC, umývárna. Společenská místnost. Nutné vybavení: hrnek, lžíce, vývrtka. Nádobí k dispozici v chatě.

Primárně se počítá se spaním na postelích, ev. i pod nimi, vedle nich, na stolech, pod nimi a i na lustrech a pod nimi... O ubytování na postelích rozhoduje pořadí přihlášek, délka pobytu, eventuelně jury. Manželské či tolerované heterogenní či homogenní páry mají na postel přednostní nárok. Převýší-li počet účastníků počet postelí, neděje se nic, jen je potřeba si vzít spacák.

Nicméně vzhledem k velké ubytovací kapacitě se dá předpokládat, že postel zbyde téměř na každého kolemjdoucího.

Termín:

Kompletní: 22.3. - 29.3. 2015

Čátečný: zkrácené termíny, prodloužené víkendy i libovolné kombinace.

Strava a organizace:

Strava společná, vaří se svépomocí, od letoška ve společenské místnosti, systémem ,,denních služeb", sloužící neboli dobrák dne zatopí ve společenské, umyje nádobí a připraví snídani, večer připraví večeři a umyje nádobí. Služba je putovní, na každého se dostane. Potraviny se nakupují a transportují na chatu společným úsilím. Plnohodnotná (tzn. „neexpediční“) poloplná penze, studená snídaně, k obědu pouze polévka (když ji někdo uvaří) či sušenka v terénu (když si ji ráno vezmete), teplá večeře. Individuální strava (v nezbytných případech – diety, bezlebky, vegetariáni, bezmozci a jiné nemoci) možná. Hlavní část potravin nakupuje a transportuje ten, kdo jede první, podle rozpisu přihlášek. Ostatní zajišťují dozásobení podle aktuálních zpráv z hor. Zájem o individuální stravování nutné nahlásit předem.

Alkohol se nenakupuje hromadně.

Cena:

 • dospělí: 210,- Kč os/noc  +  jednorázový poplatek 100,- Kč na průsery kryté OC (rozbité nádobí, okna, dveře...)
 • do tří let zdarma, nad tři roky 195,- Kč/noc. Strava 50% z rozpočtu na dospělého (výjimečně žravé děti se zdraží na místě)

Cena je stejná pro ubytované na posteli s ložním prádlem i pro opilce pod postelí, stolem, na zemi ve vlastním i cizím spacáku, či ve stanu mimo objekt. Ubytování se platí v hotovosti na místě Lídě, strava na místě nebo okamžitě po návratu převodem.

PRAVIDLA PŘEŽITÍ:

Pobyt v těchto podmínkách přináší spoustu legrace, je však velmi psychicky náročný. Zakazuje se proto:

 • zvracet mimo určená místa
 • ochcávat chatu mimo ochcávací kolík (platí i pro psy, majitel psa je mimo jiné povinen sbírat hovna okolo chalupy)   
 • kouřit v chatě
 • užívat drogy ve společných prostorech
 • zahajovatči reflektovat na vážně míněné politické debaty
 • intelektuální debaty po 22. hodině

Na úklidu pokojů se podílejí všichni, zejména jejich obyvatelé. Na úklidu společenské místnosti se podílejí všichni.

Zásadně se odváží veškerý námi vyprodukovaný odpad. Třídíme proto ne z ekologické zodpovědnosti, ale proto, že netříděný odpad je strašný humus. Třiďte a hlavně minimalizujte, co hoří, to se pálí.

Tyto propozice jsou závazné. Komu se to nelíbí nebo nechce dodržovat pravidla (jakákoli), prosíme ať si vybere jinou akci.

Na horách je ten, kdo tam chce být. NESTOJÍME O KYSELÉ KSICHTY.

Informace a přihlášky:

Pro informace: Jana Lhotská, 604890892, jana.lhotska - zavináč - gmail.com

(Šťovíkovi nepiště, nevolejte, je mimo ČR)

Přihlášky do 18.3. a to přihlašovací králikárně. Prosíme o přihlášky i krátkodobé návštěvy převyšující rámec jednoho dne kvůli evidenci obyvatelstva, krmení a zamykání chaty.

Přihláška v přihlašovacím formuláři je závazná. Organizátor má právo na uhrazení skutečných výdajů i v případě, že přihlášený z jakéhokoli důvodu nedorazí.