Outdoor club :: Aktuality

Aktuality

2. programové novinky - skoro online konference

Změny karanténního programu

Jak jste si jistě všimli, byli jsme tento víkend na Otavydře. Protože to máme u vlády ČR dobré, už s předstihem s ohledem na program Outdoor-clubu uvolnila koviďácké restrikce, což nám ale bylo platné jak Lhoťákům sucháč. Kdo tuto akci o obtížnosti VV II (Virtuální Vodáctví) absolvoval, musí potvrdit, že majitelé suchých obleků si na své nepřišli a vzhledem k počasí a stavu vody byl i neoprén zbytečný luxus. Jak Otava, tak Vydra měly stav vody vyjádřený rovnicí MS-JMS=PSZK (vysvětlivky:MS-málo srážek,JMS ještě méně sněhu, PSZK - práší se za kánoí).
Abychom uklidnili vodácké svědomí, nepomohla by ani varianta útěku na sever - Jizera z Mejta hluboko pod limitem a z Malé Skály hluboko pod úrovní, Labe se letos nevyšplhalo na sjízdnost ještě ani jednou. Úhybný manévr na východ směr Stvořidla by taky nepomohl, zkrátka sucho, sucho, sucho.

Čarodějnice spadají do kategorie zakázaných demonstrací, proto navrhuji soukromé upalování a diskuzi o eventuelní inkluzi přesunout mimo veřejný prostor. Návrhy sbírám já.

Nový pohled na Jarní vlnu!
individuální vodácké sporty nejsou zapovězeny, proto navrhuji 1.5. individuální splutí (zákon umožňuje použít i dvousedadlové kanoe, maximálně však pro dvě dospělé osoby) Sázavy z Týnce do Pikovic jako náhodné setkání vodáků se stejným nápadem. Čas startu tohoto nápadu ještě doladíme, lodě si každý u Martina zajistí zvlášť. Samozřejmostí je dodržování hygienické vzdálenosti lodí na délku delšího pádla nebo vidlí.

Lampion
původním termínu 8-10.5. se ruší, jednám o případném přesunutí na červen, popřípadě na začátek července, pokud by nebyly spuštěny dětské tábory. Pokud by byly tábory, navrhuji přesunout Lampion na třídenní víkend 25-28.9.
Uvolněný víkend 8-10.5. lze využít jednodenními aktivitami např. na kanále ve Veltrusech (voda teče všední den 17-19, o víkendu 10-12), privátním OB (Veltrusy nebo kdekoli jinde, striktně individuální tratě), lezením (vzdálenost na délku cepínu)

Ontario
navrhuji přesunout na 12-14.6.
a
Brigádu na Kartošce předsunout místo Ontárka na 6-7.6. - s Llídou a Mírou předběžně dojednáno.

Tentokrát nevyvěšujeme klasickou králíkárnu, protože nic organizovat nemůžeme, ale můžete si trochu otupit sociální deprivaci a podělit se s kamarády o karanténní zážitky, přidat nápady, komentáře, a tak.

stk

   
   
   

Jana Lhotská, 21.04.2020, 21:00.