Outdoor club :: Akce :: Voda :: Hurá voda!

Hurá voda!

HURÁ VODA! 2021

(K.F.)

 

Existuje mnoho způsobů, jak jezdit na vodu, ale ten náš je jednoznačně nejlepší…
Po osmi letech opět změna strategie, kempu ve Vyšším Brodě budiž krádež odpuštěna, návrat ke kočovnickému stylu a hlavně: více v lodích, méně v autech!


Lokalita a program: řeka Vltava v úseku Vyšší Brod – Boršov nad Vltavou. Kromě postupné plavby průběžná terénní westernová hra „Bang!“, šampionát v lakrosu, lukostřílení, hrady a přehrady, krumlovské jezy…


Termín: 13.8.-19.8. 2021 (pátek – čtvrtek), proti avizovanému termínu ještě došlo ke kosmetické změně, opravte si v kalendářích

Obecná pravidla, charakteristika a propozice (věnujte zvýšenou pozornost):
Automobily a jiné dopravní prostředky budou k dispozici až na konci plavby. Výjimku tvoří pouze tažná vozidla s vlekem, a to pouze pro výjezd do Čkrumlova, pro vodu a na popáleniny…
Mimo tuto výjimku platí přísný zákaz vjezdu vozidel na Račí louku.

Předstartovní základna: kemp Pod Hrází, Vyšší Brod zcela vzadu pod hrází VD Lipno II, sraz v pátek odpoledne jak to komu vyjde.
Lufťáci (víkendoví návštěvníci) z logiky věci nemají pevně dané propozice a domlouvají se individuálně.
Odjezd z Brodu v lodích natěžko v neděli dopoledne, na Zátoni pouze jedna noc, pondělí přesun na Račí louku, úterý říční lázně a krumlovský den, ve středu odpoledne (po vítězství v lakrosu a říčních lázních) přesun na tajemné tábořiště u Dívčího kamene.

Ubytování: na loukách, v kempech a tábořištích podél řeky, ve spacáku, pod dekou, pod lodí, ve stanech, pod širákem , pod plachtou - jak kdo chce. Hlavní energií Hurá vody je otevřená hlava, otevřené srdce, otevřený oheň, lidská síla, nadhled a humor. Extrémní soutěživost je spíše na závadu.

Zavazadla: balte tak, abyste byli schopni vše naložit do lodí. Nouzový modul s rezervními věcmi pro děti lze uložit do tažných vozů. Doporučujeme mít zabaleno v batohu nebo v tašce o rozměrech odpovídajících lodnímu pytli nebo barelu. Počítejte s tím, že každá loď dostane jako palubní náklad část eráru (plachta, nádobí, nářadí, jídlo…). Prázdné batohy (apod.) ponechte v tažném vozidle na odložení nepotřebného materiálu před odjezdem na Sedátka.

Doprava: individuální, autem, autobusem, vlakem. Vzhledem k místu plánovaného startu zejména „Individuálům“ a „Lufťákům“ důrazně připomínáme zapomenutou možnost zcela využít vlakového spojení (Praha) – Č.Budějovice – Rybník – Vyšší Brod klášter. Vlakem lze dorazit bez větší újmy a ztráty kontextu i v sobotu dopoledne.
Apelujeme na skupinový duch a jednotou myšlenku „Hurá vody bez motoru“. Kdo se nemůže či nedokáže odloučit od auta, ať svou účast přehodnotí a případně si vybere jinou, motorističtěji zaměřenou akci. Veškeré automobilové transfery budou provedeny v sobotu dopoledne. Podrobnosti v sekci „autobox“

LUFTSEKCE: Po předchozí dohodě je možné dorazit jen na víkend nebo jinou libovolně vybranou část týdne. Kdo z jakýchkoli důvodů končí dříve nebo začíná později, postará se sám kompletně o svěřenou loď i další vybavení. Příjezdy a odjezdy je žádoucí koordinovat a lodě po sobě dědit – důležité vypsat v králikárně, kdo po kom přebírá loď.

Děti: Hurá voda! patří mezi „Kids Friendly Action” (K.F.), což znamená, že děti jsou vítané, je pro ně dostatečný prostor a je jim věnována pozornost.
Ale(!): děti nejsou hlavní ani jedinou náplní programu a proto se jim program primárně nepřizpůsobuje. O děti se starají především vlastní rodiče (plus padesát zlomyslných strýčků a tetiček) a pokud mají o průběhu Hurá vody! jiné představy, zařídí se podle svého. Po celou dobu je k dispozici tuzemský psycholog Rychle Uklidňující Mozek.
Stručně řečeno: děti jsou brány jako každý jiný člen skupiny, přičemž se na ně neberou zvláštní ohledy nad rámec běžného rozumu a bezpečnosti.
Prosím vypsat do králikárny každé dítě jmenovitě a ke komu patří!!! Pokud dítě nemá druhého do posádky, napíše do poznámky „dražba“ a preferovanou pozici (kormidelník/háček).

Charakter tábořišť:
1. Vyšší Brod, Pod Hrází: plně vybavený kemp vč. zázemí typu sprchy, záchody mokré za každého počasí, hospoda, vývařovna, opilci a noční život.
2. Zátoň, Pod Čeřínem: oficiální tábořiště se základním vybavením (pitná voda, za slunného počasí suché záchody, jednoduchý výčep a občerstvení typu maringotka)
3. Račí louka: soukromá louka spřáteleného vodáckého oddílu, používaná se souhlasem majitele. Vybavená kadibudkou. Pitná voda se dováží, veškeré zásoby taky. Kiosek ani hospoda nejni.
3. Sedátka: neoficiální tábořiště bez jakéhokoli vybavení i pitné vody – vše se musí přivézt loďmo. Každá loď dostane naloženo, kolik uveze bez ohledu na vlastní bagáž. Cestou možná stihneme navštívit a vyjíst Plackaře Milana.

Sekce: Pěší, cyklistické a jiné nemotorné sportovní sekce nejsou početně ani mentálně omezeny, pokud dodržují domluvená pravidla. Členové těchto sekcí se mohou zúčastnit dílčích úseků
plavby, pouze pokud na ně zbyde místo v lodi. Na místo v lodi NENÍ NÁROK.
Pokud tomu někdo nerozumí, tak mi zavolá.

Sportovní materiál: exkluzivně půjčuje Martin Sopr, půjčovna Sázava Tour. Kdo má, může si
přibalit lukostřelecký materiál nebo lakrosový (a jiný) materiál. Kdo nemá, může si obvykle popůjčovat SOUKROMÉ VYBAVENÍ od ostatních, rozumí se samosebou, že se vším zachází jako s vlastním a ne jako z půjčovny!!! Materiál se přepravuje tažnými vozidly s vlekem.

Nezbytné vybavení: díra v lodi (tj. sedačka), ať už v kanoi nebo v kajaku, odpovídající pádlo, lodní pytel či barel, plovací, resp. záchranná vesta. Pevné boty do vody – ne pantofle, flip flopy, vietnamky či gumové dřeváky. V případě, že má někdo komplet materiál svůj, odpovídající částka se na místě odečítá, tj. platba proběhne hotově na místě. Materiál k zapůjčení je potřeba zapsat při přihlašování do králikárny outdoor-clubu Zapůjčená loď je plastová VyDra. U zapůjčených lodí je vesta, pádlo a barel/loďák zdarma, je součástí lodi a v případě vlastního materiálu tedy nelze odpočítat!!! Vodák se stává jeho odpovědným majitelem až do konce akce.
Do lodních pytlů doporučuji pro dokonalou vodotěsnost vložit velký pevný igelitový pytel, pro sichr zánovní. Kdo chce pytel, napíše do králikárny „pytel“. Na loďácích a vestách se nesedí, ani neslouží jako rohožka při přezouvání.
!!!Důležité – označte si své půjčené vybavení (třeba šňůrkou, mašlí…), aby v tom nebyl bordel a vědělo se, co kdo ztratil!!!

Strava: vlastní NEBO společná. Nelze kombinovat.
Vlastní, tj. individuální je tolerována v případě diety, střevní nákazy, zdravotních potíží, alergie, neschopnosti týmové tolerance, odporu k vybraným potravinám atd.
Společná tj. (snídaně+večeře): vaří se na společném ohni ve všeobecné shodě. Společná strava se financuje rozpočtem a peníze se vybírají postupně přímo na místě v hotovosti, je v tom potom větší bordel.
Náklady na stravu se rozpočítávají až po akci, tzn. strava není zahrnuta v ceně. Děti do 2 let 0,- Kč, do 5 let 50%, do 12 let 75%.

Nové opatření proti tradičnímu blitíčku a průjmu: pokusíme se omezit šíření každoroční střevní virové infekce zvané ,,Šavlový tanec", a proto KAŽDÝ, kdo nechtěný dárek přiveze nebo získá na místě (ať už zvrací jako Amina nebo kadí jako Alík), bude striktně užívat svoji nádobu na jídlo i pití a před přípravou společného jídla si vydesinfikuje ruce (desinfekce přivezeme). Infikovaným se též zakazuje pití ze společné lahve a líbání.

Opatření proti COVIDU: nechte ho doma.

Zbytné vybavení: ešus, lžíce, nůž, hrnek, spacák, karimatka, stan, čelovka, vývrtka... Plynové, lihové, benzínové, atomové, elektrické a jiné vařiče jsou nefér a patří mezi nepovolené prostředky.

Předpokládaná cena (včetně průserovného): dospělí 1. 900,- Kč/os, děti do 12 let 1600,-Kč
Půjčovné vodáckého materiálu: díra v lodi (+event. pádlo, vesta, barel/loďák) 150,-Kč/den na celý termín. 200,-Kč/den v případě jakýchkoli zkrácených termínů

Cena zahrnuje: dopravu lodi (a dalšího materiálu) tam a zpět vč. parkovacích poplatků (cca 300,-Kč), zapůjčení vodáckého materiálu (viz), průserovné (300,- Kč), poplatky za kempování, společné nespecifické vícenáklady.

Cena nezahrnuje: stravu, riziko poškození či ztrátu půjčeného materiálu.
V případě vlastní lodi bude příslušná část odpočtena, stejně tak v případě vlastní dopravy lodě.
V případě jakékoli odchylky od celého termínu s kompletním vybavením doporučuji před placením telefonickou nebo e-mailovou konzultaci předem.
O naložení půjčených lodí se starám já, kdo chce přepravit vlastní loď (nebo jiné věci) , je potřeba domluvit termín a místo naložení.
Náklady na třetí osobu v lodi (obvykle dítě do 6 let) se počítají individuálně.
Průserovné se nevybírá u dětí do 12 let.

Přihlášky: nejpozději do 4. 8. 2021 v přihlašovací králikárně. Při pozdějším přihlášení nelze garantovat materiál a transport lodi.

Platba převodem předem na účet OC 2102799369/2700 (UniCredit bank), zpráva pro příjemce HuVo+ identifikační jméno.

Informace, dotazy, náměty: licencovaný organizátor Šťovík; arctos@email.cz; TEL: 605 533 721

autobox:
V sobotu dopoledne převáží řidiči všechna soukromá auta do Boršova; jedno cestou zůstává u Tesca v Domoradicích, řidič pokračuje s ostatními. Část aut parkuje u nádraží v Boršově, část (odváží řidiče z Boršova) přejíždí k nádraží Včelná (cílem je nezahltit Boršov). Návrat všichni vlakem (Včelná 9:12, Rybník 9:58/přestup 10:07, Vyšší Brod 10:28).
Alternativa 1: návrat řidičů jedním velkým autem (s koulí).
Tedy: kdo nemá plné auto a nepotřebuje ho nutně v pátek v Brodu, může ho zanechat ve Včelné už v pátek a dojet vlakem nebo přistoupit do jiného ne zcela obsazeného auta a přijet nahoru jedním. Jednoznačně platí, čím méně aut nahoře, tím větší legrace. Preferujeme auta s koulema.
V neděli BRZY ráno (asi 7,00) obě tažná auta jedou do Krumlova. Jedno vyloží dřevo a nabere vodu v Zátoni a potvrdí rezervaci kempu. Obě auta na louku k Rakům. Návrat jedním autem zanechaným u Tesca.
Toto auto definitivně zůstává nahoře u Sípalů vzadu za plotem.
Alternativa 2: během sobotního odsunu dostat auto s vlekem na Herbertov/nebo Veverky. Řidič nepokračuje a vrátí se pěšky, vlakem, stopem či jak chce a přidá se ke skupině “Dřevo”.

-stk, 6.7.21-