Outdoor club :: Akce :: Voda :: Hurá voda!

Hurá voda!

HURÁ VODA! 2022

(K.F.)

 

Existuje mnoho způsobů, jak jezdit na vodu, ale ten náš je jednoznačně nejlepší…Existuje mnoho způsobů, jak jezdit na vodu, ale ten náš je jednoznačně nejlepší…
Letos jsme neudělali žádnou zásadní změnu, budeme pouze reagovat na změny zvenčí.
Bezprostředně po HuráVodě (26-28.8.2022) následuje Rakouská kombinace (E.K.F.) na řeku
Steyr a lehčí horskou túru. Propozice na kombinaci přijdou zvlášť.


Lokalita a program: řeka Vltava v úseku Vyšší Brod – Boršov nad Vltavou. Kromě postupné
plavby průběžná terénní westernová hra „Bang!“, šampionát v lakrosu, lukostřílení, hrady a přehrady, krumlovské jezy, jezinky, do polívky bezinky a jiné…


Termín: 19.8.-25.8. 2022 (pátek – čtvrtek)


Obecná pravidla, charakteristika a propozice (věnujte zvýšenou pozornost):
Automobily a jiné dopravní prostředky budou k dispozici až na konci plavby. Výjimku tvoří pouze tažná vozidla s vlekem, a to pouze pro výjezd do Č.Krumlova, pro vodu a na chirurgii pro gyps… Mimo tyto výjimky platí přísný zákaz vjezdu vozidel na Račí louku


Předstartovní základna: kemp Pod Hrází, Vyšší Brod zcela vzadu pod hrází VD Lipno II, sraz v pátek odpoledne až do večera, jak to komu vyjde. Lufťáci (víkendoví návštěvníci) z logiky věci nemají pevně dané propozice a domlouvají se individuálně.
Odjezd z Brodu v lodích natěžko v neděli dopoledne, na Zátoni pouze jedna noc – maringotky letos MIMO PROVOZ, pondělí přesun na Račí louku, úterý HERNÍ a krumlovský den, říční lázně průběžně. Ve středu odpoledne (po vítězství v lakrosu a smažených vejcích) přesun na tajemné tábořiště u Dívčího kamene.


Ubytování: na loukách, v kempech a tábořištích podél řeky, ve spacáku, pod dekou, pod lodí, ve stanech, pod širákem , pod plachtou - jak kdo chce. Hlavní energií Hurá vody je otevřená hlava, otevřené srdce, otevřený oheň, lidská síla, nadhled a humor. Extrémní soutěživost je spíše na závadu.


Zavazadla: balte tak, abyste byli schopni VŠECHNO naložit do lodí. Nouzový modul s rezervními věcmi pro děti lze uložit do tažných vozů. Doporučujeme mít zabaleno v batohu nebo v tašce o rozměrech odpovídajících lodnímu pytli nebo barelu. Počítejte s tím, že každá loď dostane jako palubní náklad část eráru (plachta, nádobí, nářadí, jídlo…). PRÁZDNÉ batohy (apod.) ponechte v tažném vozidle na odložení nepotřebného materiálu před odjezdem na Sedátka.


Doprava: individuální, autem, autobusem, vlakem. Vzhledem k místu plánovaného startu zejména „Individuálům“ a „Lufťákům“ důrazně připomínáme ZCELA zapomenutou možnost využít vlakového spojení (Praha) – Č.Budějovice – Rybník – Vyšší Brod klášter. Vlakem lze dorazit bez větší újmy a ztráty ORIENTACE i v sobotu dopoledne.
Apelujeme na skupinový duch a jednotou myšlenku „Hurá vody aspoň trochu bez motoru“. Kdo se nemůže či nedokáže odloučit od auta, ať svou účast přehodnotí a případně si vybere jinou, motorističtěji zaměřenou akci. Veškeré automobilové transfery budou provedeny v sobotu dopoledne. Podrobnosti v sekci „autobox“.


AKTUALITA: vzhledem k cenám ropy doporučujeme zvážit cestu vlakem s využitím hromadné jízdenky. Přebytečná zavazadla v omezeném množství (nad rámec jednoho batohu, který si vezmete vlakem – např. stany, flašky rumu atd.) lze naložit do auta.

LUFTSEKCE: Po předchozí dohodě je možné dorazit jen na víkend nebo jinou libovolně vybranou část týdne. Kdo z jakýchkoli důvodů končí dříve nebo začíná později, postará se sám kompletně o svěřenou loď i další vybavení. Příjezdy a odjezdy je žádoucí koordinovat a lodě po sobě dědit – důležité vypsat v králikárně, kdo po kom přebírá loď.

Děti: Hurá voda! patří mezi „Kids Friendly Action” (K.F.), což znamená, že děti jsou vítané, je pro ně dostatečný prostor a je jim věnována pozornost.
Ale(!): děti nejsou hlavní ani jedinou náplní programu a proto se jim program primárně nepřizpůsobuje. O děti se starají především vlastní rodiče (plus padesát zlomyslných strýčků a tetiček) a pokud mají o průběhu Hurá vody! jiné představy, zařídí se podle svého. Po celou dobu je k dispozici tuzemský psycholog Rychle Uklidňující Mozek.
Stručně řečeno: děti jsou brány jako každý jiný člen skupiny, přičemž se na ně neberou zvláštní ohledy nad rámec běžného rozumu a bezpečnosti.
Prosím vypsat do králikárny každé dítě jmenovitě a ke komu patří!!! Pokud dítě nemá druhého do posádky, napíše do poznámky „dražba“ a preferovanou pozici (K - kormidelník/H-háček)


Charakter tábořišť:
1. Vyšší Brod, Pod Hrází: plně vybavený kemp vč. zázemí typu sprchy, záchody mokré za každého počasí, hospoda, vývařovna, opilci a noční život.
2. Zátoň, Pod Čeřínem: mimo provoz s povolením tábořit, suchý záchod neprší-li; míru dalšího vybavení (pitná voda, jednoduchý výčep a občerstvení typu maringotka) zjišťujeme.
3. Račí louka: soukromá louka s povolením tábořit od majitele. Vybavená kadibudkou. Pitná voda se dováží, veškeré zásoby taky. Kiosek ani hospoda nejni.
3. Sedátka: neoficiální tábořiště bez jakéhokoli vybavení i pitné vody – vše se musí přivézt loďmo. Každá loď dostane naloženo, kolik uveze bez ohledu na vlastní bagáž. Táboření tolerováno. Cestou možná stihneme navštívit a vyjíst Plackaře Milana.

Sekce: Pěší, cyklistické a jiné nemotorné sportovní sekce nejsou početně ani mentálně omezeny, pokud dodržují domluvená pravidla. Členové těchto sekcí se mohou zúčastnit dílčích úseků plavby, pouze pokud na ně zbyde místo v lodi. Na místo v lodi NENÍ NÁROK. Pokud tomu někdo nerozumí, tak mi zavolá.

Sportovní materiál: exkluzivně půjčuje Martin Sopr, půjčovna Sázava Tour a VOM Banka. Kdo má, může si přibalit lukostřelecký materiál nebo lakrosový (a jiný) materiál. Kdo nemá, může si obvykle popůjčovat SOUKROMÉ VYBAVENÍ od ostatních, rozumí se samosebou, že se vším zachází jako s vlastním a ne jako z půjčovny!!! Materiál se přepravuje tažnými vozidly s vlekem.


Nezbytné vybavení: díra v lodi (tj. sedačka), ať už v kanoi nebo v kajaku, odpovídající pádlo, lodní pytel či barel, plovací, resp. záchranná vesta. Pevné boty do vody – ne pantofle, flip flopy, vietnamky či gumové dřeváky. V případě, že má někdo komplet materiál svůj, odpovídající částka se na místě odečítá, tj. platba proběhne hotově na místě. Materiál k zapůjčení je potřeba zapsat při přihlašování do králikárny outdoor-clubu Zapůjčená loď je plastová VyDra. U zapůjčených lodí je vesta, pádlo a barel/loďák zdarma, je součástí lodi a v případě vlastního materiálu tedy nelze odpočítat!!! Vodák se stává jeho odpovědným majitelem až do konce akce. Do lodních pytlů doporučuji pro dokonalou vodotěsnost vložit velký pevný igelitový pytel, pro sichr zánovní.
Na loďácích a vestách se nesedí, ani neslouží jako rohožka při přezouvání. !!!Důležité – označte si své půjčené vybavení (třeba šňůrkou, mašlí…), aby v tom nebyl
bordel a vědělo se, co kdo ztratil!!!


Strava: vlastní NEBO společná. Nelze kombinovat.

Vlastní, tj. individuální je tolerována v případě diety, střevní nákazy, zdravotních potíží, alergie, neschopnosti týmové tolerance, odporu k vybraným potravinám atd.
Společná tj. (snídaně+večeře): vaří se na společném ohni ve všeobecné shodě. Společná strava se financuje rozpočtem a peníze se vybírají postupně přímo na místě v hotovosti, je v tom potom větší bordel.
V pátek se začíná večeří – opečené buřty a chleba. Končí se ve čtvrtek snídaní. Význam obědů se přeceňuje a proto se s přestávkami na oběd NEPOČÍTÁ. Je možné se domluvit nebo vzít rohlíky do barelu (singl kanoisté vítáni). Náklady na stravu se rozpočítávají až po akci, tzn. strava není zahrnuta v ceně. Děti do 2 let 0,- Kč, do 5 let 50%, do 12 let 75%.


Zbytné vybavení: ešus, lžíce, nůž, hrnek, spacák, karimatka, stan, čelovka, vývrtka... Plynové, lihové, benzínové, atomové, elektrické a jiné vařiče jsou nefér a patří mezi nepovolené prostředky.


Předpokládaná cena (včetně průserovného): dospělí 1. 900,- Kč/os, děti do 12 let 1600,-Kč
Půjčovné vodáckého materiálu:
díra v lodi (+event. pádlo, vesta, barel/loďák) 150,-Kč/den na celý termín. 200,-Kč/den v případě jakýchkoli zkrácených termínů

Cena zahrnuje: dopravu lodi (a dalšího materiálu) tam a zpět vč. parkovacích poplatků (cca 300,-Kč), zapůjčení vodáckého materiálu (viz), průserovné (300,- Kč), poplatky za kempování, společné nespecifické vícenáklady.

Cena nezahrnuje: stravu, riziko poškození či ztrátu půjčeného materiálu.
V případě vlastní lodi bude příslušná část odpočtena, stejně tak v případě vlastní dopravy lodě. V případě jakékoli odchylky od celého termínu s kompletním vybavením doporučuji před placením telefonickou nebo e-mailovou konzultaci předem. O naložení půjčených lodí se starám já, kdo chce přepravit vlastní loď (nebo jiné věci-viz aktualita) , je potřeba domluvit termín a místo naložení. Náklady na třetí osobu v lodi (obvykle dítě do 6 let) se počítají individuálně.
Průserovné se nevybírá u dětí do 12 let.


Přihlášky: nejpozději do 7. 8. 2022 v přihlašovací králikárně.(návod na vyžádání peta.lhotsky@gmail.com). Instrukce pro vyplnění králikárny v sekci „kanubox“. Při pozdějším přihlášení nelze garantovat materiál a transport lodi.


Platba převodem předem na účet OC 2102799369/2700 (UniCredit bank), zpráva pro příjemce HuVo+ identifikační jméno. Kdo má loď vlastní nebo VOM, platí hotově na místě!!!


Informace, dotazy, náměty: licencovaný organizátor Šťovík; arctos@email.cz; TEL: 605 533 721

autobox:
V sobotu dopoledne převáží řidiči všechna soukromá auta do Boršova; jedno cestou zůstává u Tesca v Domoradicích, řidič pokračuje s ostatními. Část aut parkuje u nádraží v Boršově, část (odváží řidiče z Boršova) přejíždí k nádraží Včelná (cílem je nezahltit Boršov). Návrat všichni vlakem (Včelná 9:12, Rybník 9:58/přestup 10:07, Vyšší Brod 10:28).
Kdo nemá plné auto a nepotřebuje ho nutně v pátek v Brodu, může ho zanechat ve Včelné už v pátek a dojet vlakem nebo přistoupit do jiného ne zcela obsazeného auta a přijet nahoru jedním. Jednoznačně platí, čím méně aut nahoře, tím větší legrace. Preferujeme auta s koulema. V neděli BRZY ráno (asi 7,00) obě tažná auta jedou do Krumlova. Jedno vyloží dřevo a nabere vodu v Zátoni a potvrdí rezervaci kempu. Obě auta na louku k Rakům. Návrat autem od Tesca. Toto auto definitivně zůstává nahoře u Sípalů vzadu za plotem.
Kanubox:jméno (u dětí závorkou ke komu patří)
jedu s (jméno)/hledám H-K-3
požadavky na zapůjčení materiálu:

díra
doprava lodi: A/N
pádlo (vel. M/L/XL/D/Š)
vesta (S/M/L/XL/XXL/D)
loďák/barel
doprava osob: AU- hledám/nabízím, VL
termín: CE/ZKR
jídlo: S/I
hry: Ú/NEÚ
poznámka
PRO SRANDU KRÁLIKŮM!
letošní králikárnou opět s předstihem rozvíjíme vaši hravost. Vzhledem k loňskému malému  nožství nedorozumění a nejasností jsme ji více nekomplikovali, ale naopak znovu posíláme i vylepšený dešifrovací klíč (tzn. nepracujte zpaměti a loňský klíč nepoužívejte!!!) Kdo se her NEÚ, tak to nejspíš tolik NEO(cení)...
Prosím, nepište do políček nic víc, než je předepsáno, chlívky jsou pak buď moc velké a blbě se to tiskne, nebo se tam text schová a vaše požadavky jakoby tam nebyly. Všechno, co je navíc, pište do poznámky, pokud je toho víc, zavolejte nebo napište mail extra. Před obsazováním chlívků doporučuji si dešifrovací klíč vytisknout… Pokud píšete poznámku do cizího řádku, dejte do závorky své jméno jako autora. Ostatní jinak těžkorozlišují, kdo je autorem myšlenky
Hodně zábavy při sázení králíků do králikárny!!!
dešifrovací klíč:
Jména zejména dětí prosím i ke komu patří, pokud je více stejných jmen tak se to někdy těžko identifikuje.
Používejte jména, pod kterými vás známe. Kdo má sakra vědět, že náš kámoš Koňomrd je ve skutečnosti důstojný inženýr Bartáček...
díra=sedačka v lodi; obvykle se vyplňuje požadavek na 1 (u lodi z půjčovny) nebo 0 u lodi vlastní. Kdo počítá s oddílovou lodí (členové), pište VOM
jedu s: slouží ke spárování posádek; jak se to nakonec rozsadí je vedlejší, jde jen o to, aby seděly poměry háčků/kormidelníků (i vzhledem k věku). Pokud s nikým konkrétním nejedete, napíšete hledám:
H-háček
K-kormidelník
3-tři osoby v lodi (připadá v úvahu jen u opravdu malých dětí), tzn. nikoho nehledáte a místo nemáte
doprava lodi: A-společná na vleku, tj. u všech půjčených lodí, N-vlastní. Předpokládá se jen u vlastní lodi, ale i vlastní loď můžete dát na vlek. Místo a čas nakládky domlouvejte výhradně se mnou.
pádlo D=dětské, plnohodnotný list, krátké pádlo
Š=šidítko - lehké malé pádlo s malým listem pro malé děti, se kterým neočekáváme efektivní pádlování
Vesta D=dětská+ číslo označuje věk. Nad 7 let (D7) obvykle už nedáváme oranžové s límcem a
mezinožním pásem, pokud na ní trváte, uveďte L (např. D7L), ale stejně ji negarantuju
L-lodní pytel. Kdo chce zajistit do loďáku i pojistný robustní igelitový pytel, připište +IG (snažte se raději zajistit aspoň zčásti sami) a počet
B-barel, počet
AU-Auto; pokud místo hledáte nebo nabízíte, třeba i na závěrečnou část pro zjednodušení transportu aut,napište to a zkontaktujte se navzájem. kontakty tam nepište, kdyžtak vás propojíme my
VL-vlak; napište den a čas příjezdu do VBK (vyšší brod-klášter)
CE-celý termín
ZKR - zkrácený, napište od - do
S = společné
I = individuální
Ú = předpokládaná účast
NEÚ = kategorická neúčast
K.F. - kids friendly action – akce pro dospělé, děti vítány
E.K.F.- extrémně kids friendly – obtížnost zaměřená na děti, dospělí bez dětí vítáni

-stk, 25.7.22-