Outdoor club :: Akce :: Voda :: Hurá voda!

Hurá voda!

HURÁ VODA!

(K.F.)

 

 Místo: řeka Vltava. Základna Zátoň (Pod Čeřínem/maringotky u brodu), dále postupně po proudu (Č. Krumlov – Domoradice, Dívčí kámen)

Celkově splutý úsek: Vyšší Brod – Boršov nad Vltavou

Termín: 18.8.-25.8. 2016 (čtvrtek-čtvrtek)

Obecná pravidla, charakteristika a propozice (věnujte zvýšenou pozornost):

Základna pro dobu čtvrtek – sobota: Zátoň, kemp Pod Čeřínem u maringotek.  Výchozí bod jednodenních výletů – plavby z Vyššího Brodu, pěší výlety k Biskupským vodopádům, hrad Rožmberk, Kraví hora atd.

Zastánci tradičního nomádského rázu HuVo (Hurá vody) o nic nepřijdou, když dorazí v pátek večer nebo v sobotu ráno na Zátoň.

Víkenďáci (Lufťáci) z logiky věci samozřejmě dorazí v pátek večer a nebudou tak nuceni drahocennou sobotu trávit zdlouhavým cestováním.

Pravděpodobně v neděli (to se ještě neví) přesun na Račí louku do Domoradic a ve středu na tábořiště u Dívčího kamene.

Hurá voda je pořádána tzv. Hurá stylem, tj. je to akce otevřená, pokud možno nespoutaná a neregulovaná. Stany se staví podle chuti, spí se jak je komu libo ve stanech nebo pod širákem v menších kempech a na příslušných místech podél řeky. Hlavní energií Hurá vody je otevřený oheň a lidská síla.

Sraz v kempu na Zátoni kdykoli během čtvrtka. Kdo jede autem, počítejte s několikahodinovým zdržením na E55, kdo jede vlakem, počítejte s tím, že na nádraží pro vás pojede někdo, kdo se zdrží na E55. Jinak řečeno: brzký ranní start není žádoucí.

Zavazadla nevhodná k přepravě vlakem je možné přidat k transportu lodí, bude-li nějaký...

Po předchozí dohodě je možné dorazit jen na víkend nebo jinou libovolně vybranou část týdne. Prioritní je ale hlavní program. Kdo z jakýchkoli důvodů končí dříve, postará se sám kompletně o svěřenou loď i další vybavení (aby se s přibývajícím koncem nehromadily lodě). Příjezdy a odjezdy je možné, resp. žádoucí koordinovat a lodě po sobě dědit – důležité vypsat v králikárně.

Děti: Hurá voda! patří mezi „Kids Friendly Action”, což znamená, že děti jsou vítané a je pro ně dostatečný prostor.

Ale!: děti nejsou hlavní náplní programu a proto se mohou podle uvážení rodičů zúčastnit, nicméně se jim program primárně nepřizpůsobuje. O děti se starají především rodiče (plus padesát zlomyslných strýčků a tetiček) a pokud mají o průběhu Hurá vody! jiné představy, zařídí se podle svého bez  nároku na změny programu. Kdo dočetl až sem, napíše do poznámky v králikárně „kupředu“.

Stručně řečeno: děti jsou brány jako neoddělitelná součást skupiny, přičemž se na ně neberou zvláštní ohledy nad rámec běžného rozumu, solidarity, bezpečnosti a jejich věku.

Doprovodná vozidla: použití je pouze na uvážení majitele (zejména když je určeno pro děti). Platí v zásadě totéž, co o dětech, každý se o své vozidlo stará sám. Náklady na auta nejsou zahrnuta v rozpočtu (zejména poplatky v kempech). Pro organizační účely se počítá s jedním (tažným) vozidlem, které nemusí (a nebude) být k dispozici denně. Může se stát, že se auta nedostanou až ke konkrétním tábořištím. Počítejte s tím především kolem Račí louky, kde naprosto nejsou žádoucí nadbytečné „svozné” a zásobovací jízdy po cestě lesem, která vede Evropsky významnou lokalitou a nikdo neví, co to u všech čertů znamená. U Dívčího kamene se autem nelze dostat blíž, než na vzdálenost 2,5 km. Zde je nutný transport veškerého vybavení po vodě, nezbytné jsou proto loďáky nebo barely, i když jinak třeba s transportem věcí v lodi nepočítáte. Kdo dočetl až sem, přidá do poznámky “opatrně”.

Min. počet účastníků: není stanoven

Max. počet účastníků: není stanoven

Sekce: Pěší, cyklistické, motocyklové a jiné sportovní sekce nejsou početně ani mentálně omezeny, pokud dodržují domluvená pravidla. Členové těchto sekcí se mohou zúčastnit dílčích úseků plavby, pouze pokud na ně zbyde místo v lodi. Pěší sekce může využít volnou kapacitu doprovodného vozidla, pokud nebude omezovat akční rádius vozidla a pokud zrovna bude místo. Na místo v autě NENÍ NÁROK. Trasu doprovodného vozidla určují potřeby vodácké sekce.

Sportovní materiál: dodává Martin Sopr, půjčovna Sázava Tour.

Doprava: vodácký materiál se dopravuje nejspíš autem s vlekem, ale možná bude nutné si naložit loď na střechu a přivézt – bude upřesněno. Osobní doprava je na uvážení každého jednotlivce, páru či dílčí skupiny a sekce. Jízdné na vlak či autobus není zahrnuto do celkové ceny!!! Do Zátoně nejezdí vlak, jezdí ale do Rožmberka (ve skutečnosti je zastávka Rožmberk v místě zvaném U Veverek), do Čkrumlova a Vyššího Brodu (klášter)

Nezbytné vybavení: kanoe (aspoň půlka) nebo kajak, odpovídající pádlo, lodní pytel či barel, plovací, resp. záchranná vesta. Pevné boty do vody – ne pantofle, flip flopy, vietnamky či gumové dřeváky. V případě, že má někdo komplet materiál svůj, odpovídající částka se na místě odečítá. Materiál k zapůjčení je potřeba zapsat při přihlašování do králikárny outdoor-clubu (rád poradí Petr L.) Zapůjčená loď je plastová VyDra. U zapůjčených lodí je vesta, pádlo a barel/loďák zdarma a je součástí lodi. Vodák se stává jeho odpovědným majitelem až do konce akce!!! V případě vlastního materiálu se tedy tento neodpočítává!!!

Do lodních pytlů doporučuji pro dokonalou vodotěsnost vložit velký pevný igelitový pytel, pro sichr zánovní.

Strava (snídaně+večeře): vaří se na ohni ve všeobecné shodě společně, ale lze i individuálně (např. v případě diety, střevní nákazy, zdravotních potíží, alergie, neschopnosti týmové tolerance, příliš mlsný jazyk atd.). Vždycky ale pouze ANO/NE. Strava se financuje rozpočtem a peníze se vybírají postupně přímo na místě v hotovosti, je v tom potom větší bordel.

Zbytné vybavení: ešus, lžíce, nůž, hrnek, spacák, karimatka, stan, čelovka, vývrtka...

Předpokládaná cena včetně průserovného: 1. 600,- Kč

Půjčovné vodáckého materiálu-loď, 2xpádlo, 2x vesta, barel/loďák: 250,-Kč/den (celý termín), 300,-/den (jakékoli zkrácené termíny)

Cena zahrnuje: dopravu lodi (materiálu) tam a zpět vč. parkovacích poplatků (cca 200,-Kč), zapůjčení vodáckého materiálu (viz), průserovné (200,- Kč), poplatky za kempy.

Cena nezahrnuje: stravu, riziko poškození či ztrátu půjčeného materiálu.

V případě vlastního materiálu bude příslušná část vrácena nebo odpočtena, stejně tak v případě vlastní dopravy. Doporučuji telefonickou nebo e-mailovou dohodu předem.

Náklady na děti do deseti let budou vypočteny na místě. Jídlo obvykle do 5 let 50%, do 10 let 70%. Průserovné  se nevybírá u dětí do 15 let.

Přihlášky: nejpozději do 13.8. 2016 v přihlašovací králikárně. Při pozdějším přihlášení nelze garantovat materiál. Peníze se vybírají na místě v hotovosti.

Informace, dotazy, náměty: licencovaný organizátor Šťovík; arctos@email.cz; TEL: 605 533 721

-stk, 10.8.16-