Outdoor club :: Akce :: Voda :: Hurá voda!

Hurá voda!

HURÁ VODA! 2019

(K.F.)

 

protože nic lepšího nás nenapadlo…

Lokalita a program: řeka Vltava v úseku Vyšší Brod – Boršov nad Vltavou. Kromě postupné plavby i výlety do okolí, terénní hry, hledání pokladů, prvky lezení a lanových her, šampionát v lakrosu, lukostřílení, orienťáky, bojovky, hrady a zámky, noční Krumlov… po loňském úspěchu ještě jednou Wild wasser a wild west „Bang!2

Termín: 15.8.-22.8. 2019 (čtvrtek-čtvrtek)

Obecná pravidla, charakteristika a propozice (věnujte zvýšenou pozornost):
Základna pro dobu čtvrtek – sobota: Zátoň, kemp č.1.
Zastánci tradičního nomádského rázu HuVo (Hurá vody) o nic nepřijdou, když dorazí v pátek večer na Zátoň.
Lufťáci(víkendoví návštěvníci) z logiky věci samozřejmě dorazí v pátek večer a nebudou tak nuceni drahocennou sobotu trávit zdlouhavým cestováním.
V neděli (možná, to se ještě přesně neví) přesun na Račí louku u Domoradic, ve středu odpoledne po vítězství v lakrosu na tábořiště u Dívčího kamene.

Hurá voda je pořádána tzv. Hurá stylem, tj. je to akce otevřená, pokud možno nespoutaná a neregulovaná. Stany se staví podle chuti, spí se jak je komu libo ve stanech nebo pod širákem v menších kempech a na příslušných místech podél řeky. Hlavní energií Hurá vody je otevřený oheň a lidská síla.

Sraz v kempu na Zátoni (na Zlatém trojúhelníku U MARINGOTEK, ne u Kanaku) kdykoli
během čtvrtka. Kdo jede autem, počítejte s několikahodinovým zdržením na E55, kdo jede
vlakem, počítejte s tím, že na nádraží pro vás pojede někdo, kdo se zdrží na E55. Jinak řečeno: brzký ranní start ničemu nepomůže.

Zavazadla nevhodná k přepravě vlakem je možné přidat k transportu lodí

Po předchozí dohodě je možné dorazit jen na víkend nebo jinou libovolně vybranou část týdne. Prioritní je ale hlavní program. Kdo z jakýchkoli důvodů končí dříve, postará se sám kompletně o svěřenou loď i další vybavení (aby se to přicházejícím koncem nehromadilo). Příjezdy a odjezdy je možné, resp. žádoucí koordinovat a lodě po sobě dědit – důležité vypsat v králikárně, kdo po kom přebírá loď. Prosím vypsat i každé dítě zvlášť.

Děti: Hurá voda! patří mezi „Kids Friendly Action” (K.F.), což znamená, že děti jsou vítané, je pro ně dostatečný prostor a je jim věnována pozornost.

Ale(!): děti nejsou hlavní ani jedinou náplní programu a proto se jim program primárně nepřizpůsobuje. O děti se starají především rodiče (plus padesát zlomyslných strýčků a tetiček) a pokud mají o průběhu Hurá vody! jiné představy, zařídí se podle svého. Po celou dobu je každopádně přítomen tuzemský psycholog Rychle Uklidňující Mozek.  Kdo dočetl až sem, napíše do poznámky v králikárně „rum“.

Stručně řečeno: děti jsou brány jako neoddělitelná součást skupiny, přičemž se na ně neberou zvláštní ohledy nad rámec běžného rozumu, solidarity, bezpečnosti a věku.

Doprovodná vozidla: použití je pouze na uvážení majitele (zejména když je určeno pro děti). Platí v zásadě totéž, co o dětech, každý se o své vozidlo stará sám. Náklady na auta nejsou zahrnuta v rozpočtu (zejména poplatky v kempech). Pro organizační účely se počítá s jedním (tažným) vozidlem, které nemusí být (a nebude) k dispozici denně. Může se stát, že se auta nedostanou až ke konkrétním tábořištím. Počítejte s tím především kolem Račí louky, kde naprosto nejsou žádoucí nadbytečné jízdy po cestě lesem, která vede Evropsky významnou lokalitou a nikdo neví, co to u všech čertů znamená. U Dívčího kamene se autem nelze dostat blíž, než na vzdálenost 2,5 km. Zde je nutný transport veškerého vybavení po vodě, nezbytné jsou proto loďáky nebo barely, i když jinak třeba s transportem věcí v lodi nepočítáte. Kdo dočetl až sem, přidá do poznámky „kupředu opatrně”.

Charakter tábořišť:

1. Zátoň: oficiální tábořiště se základním vybavením (pitná voda, suché záchody, výčep)

2. Račí louka: soukromá louka vodáckého oddílu, používaná se souhlasem majitele. Vybavená kadibudkou. Pitná voda se dováží, veškeré zásoby taky. Kiosek ani hospoda nejni.

3. Kamenná křesla: neoficiální tábořiště bez jakéhokoli vybavení i pitné vody – vše se musí přivézt loďmo. Cestou možno navštívit Plackaře Milana.

Sekce: Pěší, cyklistické, motocyklové a jiné sportovní sekce nejsou početně ani mentálně omezeny, pokud dodržují domluvená pravidla. Členové těchto sekcí se mohou zúčastnit dílčích úseků plavby, pouze pokud na ně zbyde místo v lodi. Může využít volnou kapacitu doprovodného vozidla, pokud nebude omezovat akční rádius vozidla. Na místo v autě NENÍ NÁROK. Trasu doprovodného vozidla určují potřeby vodácké sekce.

Sportovní materiál: výhodně dodává Martin Sopr, půjčovna Sázava Tour.

Doprava: vodácký materiál se dopravuje autem s vlekem, na kratší pendly podél řeky se hodí mít s sebou zahrádku a kurty. Osobní doprava je na uvážení každého jednotlivce, páru či dílčí skupiny a sekce. Jízdné na vlak či autobus není zahrnuto do celkové ceny!!! Do Zátoně nejezdí vlak, jezdí ale do Rožmberka (ve skutečnosti je zastávka Rožmberk v místě zvaném U Veverek), do Čkrumlova a Vyššího Brodu (klášter), kam už pro vás třeba někdo dojede nebo přiveze loď atd.

 

Nezbytné vybavení: kanoe (aspoň půlka) nebo kajak(raději celý), odpovídající pádlo, lodní pytel či barel, plovací, resp. záchranná vesta. Pevné boty do vody – ne pantofle, flip flopy, vietnamky či gumové dřeváky. V případě, že má někdo komplet materiál svůj, odpovídající částka se na místě odečítá. Materiál k zapůjčení je potřeba zapsat při přihlašování do králikárny outdoor-clubu  Zapůjčená loď je plastová VyDra. U zapůjčených lodí je vesta, pádlo a barel/loďák zdarma a je součástí lodi. Vodák se stává jeho odpovědným majitelem až do konce akce!!! V případě vlastního materiálu se tedy tento neodpočítává!!!

Do lodních pytlů doporučuji pro dokonalou vodotěsnost vložit velký pevný igelitový pytel, pro sichr zánovní. Na loďácích ani vestách se nesedí, ani neslouží jako podnožka při přezouvání.
!!!Důležité – označte si své půjčené vybavení (třeba šňůrkou, mašlí…), a by v tom nebyl
bordel a vědělo se, co kdo ztratil!!!

Strava vlastní nebo společná, nelze kombinovat.
Vlastní, tj. individuální je tolerována v případě diety, střevní nákazy, zdravotních potíží, alergie,
neschopnosti týmové tolerance, odporu k vybraným potravinám atd.
Společná tj. (snídaně+večeře): vaří se na společném ohni ve všeobecné shodě , ale lze i
individuálně (např. ). Společná strava se financuje rozpočtem a peníze se vybírají postupně přímo na místě v hotovosti, je v tom potom větší bordel.
Zbytné vybavení: ešus, lžíce, nůž, hrnek, spacák, karimatka, stan, čelovka, vývrtka... Plynové, lihové, benzínové, atomové, elektrické a jiné vařiče jsou nefér a patří mezi

Předpokládaná cena včetně průserovného: 1. 600,- Kč

Půjčovné vodáckého materiálu-loď, 2xpádlo, 2x vesta, barel/loďák: 250,-Kč/den (celý
termín), 300,-/den (jakékoli zkrácené termíny)

Cena zahrnuje: dopravu lodi (materiálu) tam a zpět vč. parkovacích poplatků (cca 300,-Kč), zapůjčení vodáckého materiálu (viz), průserovné (200,- Kč), poplatky za kempy.
Cena nezahrnuje: stravu, riziko poškození či ztrátu půjčeného materiálu.
V případě vlastního materiálu bude příslušná část vrácena nebo odpočtena, stejně tak v případě vlastní dopravy lodě. Vlastní doprava lodě znamená nevyužívat vlek ani na kratší přejezdy v okolí. Doporučuji telefonickou nebo e-mailovou dohodu předem.
O naložení půjčených lodí se starám já, kdo chce přepravit vlastní loď (nebo jiné věci) , je potřeba domluvit termín naložení.
Náklady na děti do deseti let budou vypočteny na místě. Jídlo obvykle do 5 let 50%, do 10 let 70%. Průserovné se nevybírá u dětí do 15 let.
Přihlášky: nejpozději do 5.8. 2019 v přihlašovací králikárně. Při pozdějším přihlášení
nelze garantovat materiál.
Veškeré peníze se vybírají na místě v hotovosti.
Kdo dočetl až sem, napíše „zajíci nic nevydržej“

Informace, dotazy, náměty: licencovaný organizátor Šťovík; arctos@email.cz; TEL: 605 533 721

-stk, 2.8.19-