Outdoor club :: Akce :: Lyže :: Integrála

Integrála

VELIKONOCE 2015

Velikonoční rozverné řádění na horách, které je charakterizováno přelomem sezón – tedy napůl zima, napůl jaro a ve zbytku léto. Počasí může být jakékoli, od letního lyžování po zimní pádlování.

Termín:

 • maximální (tj., kdy na chatě někdo bude): 29.3.-6.4.2015
 • individuální: jakýkoli vybraný úsek v uvedeném termínu.

Místo:

Kartografie, Špindlerův Mlýn. Rustikální krkonošská roubenka.

Popis a char.oblasti:

nadmořská výška 1200 metrů, chata stojí na sjezdovce Davidovy boudy.

Ubytování, čtěte pozorně:

1) individuálové (nejedná se o charakterový kaz, pouze obecné označení jedinců bez dětí, i jedinců s dětmi aktuálně deponovanými jinde)

 • dle aktuálního přihlášení v králíkárně, bude 15.3. vyhodnocen počet individuálů a dle něho bude pro individály určen pokoj č. 1 (velký, sedmilůžkový, při dobrém obložení až pro 24 souložníků) nebo menší pokoj č. 4 (třílůžkový, pokud se vyndá stůl a dobře obloží, až pro 8 souložníků).
 • proto je důležité: individuální přihlášení do 15.3. Poté rovněž možné, ale nutno počítat s omezeným prostorem v případě výběru pokoje č. 4. 
 • podle aktuálního stavu účastníků zájezdu doporučujeme přibalit spacák (aktuální informace v králikárně). Striktně platí, že přednostní právo na postel mají registrované, trpěné, či uznané páry, dále platí pořadí přihlášek.

2) rodiny s dětmi

 • malé pokoje pro rodiny  dětmi malými nebo vzájemně nesnášenlivými:  5-Kachl, 6-Lhot, 4-Stk (nebo 1-Stk + kompatibilní rodina)

V chatě společná lednice, mikrovlnka, umývárna s teplou a záchody se studenou vodou, sprcha na chodbě. 

Pokoj č. 1 nadále již neslouží jako setkávací, jídelní a plánovací centrum. Tato funkce se přesouvá ke krbu do společenské místnosti.

Programové možnosti:

 • sjezdové lyžování (vlek u chaty Moravká bouda, dle sněhových podmíne vlek Davidovky, lyžařký areáln Špindlerův Mlýn)
 • běžky
 • voda (spíš kanoe, než rafty)
 • horolezectví

Aktivity je možné podle nálady, počasí a dohody vzájemně kombinovat

Vybavení:

sport. náčiní podle uvážení a sněhové situace – sjezdovky, běžky, snowboardy, sněžnice, mačky, cepíny... Ideální i pro experimenty, PEKÁÁÁÁČ!!!

Důležité jsou pouze: hrnek, lžíce, prezervativy, spacák!

Karimatka je vhodná. Každému se hodí obyčejné Ramínko na sušení věcí.

Doprava:

individuální, tj. není hromadně organizovaná. Možnosti jsou: automobil, autobus. Vytěžování automobilů v přihlašovacím formuláři (chci místo, nabízím místo + počet míst, datum, čas a místo odjezdu, kontakt). Koordinaci si zajišťujete sami (prostě si vzájemně zavoláte). Doporučuji dopravu řešit jednosměrně, tj. dostat se tam a cestu zpět řešit na místě podle odjezdů automobilů. Na cestu zpět bývá místa víc. Doporučená cena za jízdu 200,- Kč/os.

Parkování:

Zdarma na Špindlerově boudě pouze s povolením KRNAP, vydává se na KRNAP ve všední dny do 15,00.

Zdarma na parkovišti P1 cca 300 m před obchodem DISKONT (800 m na autobusové nádraží, 3 km k Medvědínu, 7 km k chatě přes Davidovky a Sedmidolí).

Parkování v zatáčce pod Špindlerovkou je placené chatou Moravská, Vatra a Spindler a je určeno POUZE pro ubytované na Moravské boudě, Vatře a Spindleru. Nerespektování toho pravidla s vámi probere Marek Dvořák z Moravské osobně...

Strava:

Předpokládá se společné vaření dohodou. Mnohodruhová studená snídaně „švédská trojka“, k obědu polévka, když ji zrovna někdo uvaří nebo sušenka a čokoláda v terénu, teplá večeře. Individuální strava pouze v nezbytných případech (alergie, extrémní nároky na množství stravy atd.). Strava automaticky společná, pokud se někdo výslovně v králíkárně nevyjádří jinak.

Veškeré zásobování si organizujeme sami, v blízkém okolí nelze nakoupit ani základní potraviny. Případné dozásobování se koordinuje podle příjezdů dalších lidí.

Další možnosti stravy jsou individuální na okolních chalupách (Vatra, Morda, Sedmidolí).

Vaření od letoška probíhá ve společenské místnosti, již ozkoušeným a osvědčeným systémem ,,denních služeb", kdy služba (nebo sloužící nebo Dobrák dne) zatopí ve společenské, umyje nádobí a připraví snídani, večer koordinuje přípravu večeře a umyje nádobí. Služba je putovní, na každého se dostane, nebojte.

POZNÁMKA: Veškeré potraviny si musíme odtáhnout na chatu sami, k dispozici jsou 3ks polárních saní, 1 ks žebřiňáku, postroje a protiskluzové stoupací pásy. Transport potravin je týmovým dílem. Případné dozásobování se koordinuje podle dalších příjezdů.

Alkohol:

Každý si přiveze svůj, mimo erárního rumu a griotky.

PRAVIDLA PŘEŽITÍ:

Pobyt v těchto podmínkách přináší spoustu legrace, je však velmi psychicky náročný. Zakazuje se proto:

 • zvracet mimo určená místa
 • ochcávat chatu mimo ochcávací kolík (platí i pro psy, majitel psa je mimo jiné povinen sbírat hovna okolo chalupy)   
 • kouřit v chatě
 • užívat drogy ve společných prostorech
 • zahajovatči reflektovat na vážně míněné politické debaty
 • intelektuální debaty po 22. hodině

Na úklidu pokojů se podílejí všichni, zejména jejich obyvatelé. Na úklidu společenské místnosti se podílejí všichni.

Zásadně se odváží veškerý námi vyprodukovaný odpad. Třídíme proto ne z ekologické zodpovědnosti, ale proto, že netříděný odpad je strašný humus. Třiďte a hlavně minimalizujte, co hoří, to se pálí.

Tyto propozice jsou závazné. Komu se to nelíbí nebo nechce dodržovat pravidla (jakákoli), prosíme ať si vybere jinou akci.

Na horách je ten, kdo tam chce být. NESTOJÍME O KYSELÉ KSICHTY.

Cena:

stejná pro ubytované na posteli s ložním prádlem i pro opilce pod postelí, stolem či na zemi ve vlastním spacáku 210,- Kč/noc.

Poplatek za psa 50 Kč/den

Podle délky pobytu 50/100 Kč jednorázový regulační OC úplatek (soutěže, průsery, úplatky, náhrada škody atd...)

Platí se v hotovosti na místě. To že se neplatí záloha neznamená, že je to holubník. PŘIHLÁŠKY v králikárně JSOU ZÁVAZNÉ, zejména peníze za jídlo budou bez milosti vymáhány. Doprava a strava se účtují dodatečně rozpočtem.

Informace:

Jana Lhotská; e-mail: jana.lhotska(zavináč)google.com

Petr Lhotský, e-mail: peta.lhotsky(zavináč)google.com.

(Šťovíkovi nepiště, nevolejte, je mimo ČR)

Přihlášky do 18.3.2015, pro individuály ideálně do 15.3. a to pouze v králikárně, ostatní přihlášky budou přehlédnuty, zašantročeny a zapomenuty. Prosíme o přihlášky i krátkodobé návštěvy převyšující rámec jednoho dne kvůli evidenci obyvatelstva a zamykání chaty.