Outdoor club :: Akce :: Voda :: OTA VYDRA

OTA VYDRA

Prvomájový, striktně divokovodní víkend v oblasti „pramene“ Otavy a její zdrojnice Vydry. Jedná se o splutí úseku tzv. Čeňkárny (Čeňkova Pila – Radešov) a nejhornějšího toku Vydry z Modravy na Antýgl. Vzhledem k účasti dětí a pubescentů zůstáváme v lufťáckém ubytování v penzionu, protože  noci jsou tu chladné, máj nemáj.

Charakteristika:

Otava pod Čeňkovou pilou je atraktivní řeka v kamenitém korytě prakticky konstatní obtížnosti WW II, pouze místy WW III. Nafukovací kanoe nemine časté vylévání, pro průměrně zdatné kajakáře není znalost eskymáckého obratu nezbytná. Na raftu vhodné i pro méně zkušené (ne NEZKUŠENÉ) vodáky.

Řeka Vydra je legálně splavná pouze na kanoích (průměrně zdatný vodák) a v kajacích (pro zkušenější kajakáře). Obtížnost srovnatelná s „Čeňkárnou“, avšak mnohem techničtější. V úvahu připadá pouze úsek Modrava – Antýgl, WW II-III. Rafty jsou na Vydře zakázané.

Protože tok není regulován a vodní stav je plně závislý na tání sněhu, nelze za současné klimatické situace garantovat ani tání, ani vodu. Jako náhradní i doplňující varianta (např. pro splutí s dětmi) je úsek Otavy z Radešova směrem k Sušici „kam až to půjde“ (výrazně klidnější voda, obtížnost ZWC místy max. WWI).

Termín:

13.4.-15.4.2018

Odjezd v pátek 13.5. odpoledne/večer

Návrat v pondělí 15.4. večer

Propozice:

Protože vodní stav Vydry je vrtkavý, nelze přesně rozdělit program na jednotlivé dny – Vydra se jede, jakmile to jde.

Jeden den (předpokládá se sobota) opakované splutí Čeňkárny na všem, co jde.

Druhý den (předpokládá se neděle) opakované splutí Vydry v maximálním možném úseku (Modrava- Rechle, Rechle – Antýgl) na Pálavách a Barakách.

V případě nedostatku vody splutí z Radešova do Sušice nebo ze Sušice na Rabí (klasický vodácký úsek) nebo jiný alternativní program (hrad Kašperk, Rábí, ...). Totéž platí o situaci, kdy bude vody příliš.

Ubytování:

Penzion Klášterský mlýn - na dojezdu Otavy v Rejštejně, pokoje 450 Kč/noc se snídaní - (urychlení startu na vodu), pokoje 2, 3, 4-lůžkové (nakombinujeme na místě), na pokoji sociální zařízení, příjezd v pátek po 15. hodině, dříve po domluvě s majitelem, možné objednat večeři (v den příjezdu - vaří do 20 hodin - nebo i na další dny).

KLAŠTERSKÝ MLÝN
Klastersky Mlyn 9
341 92 Rejštejn, Ceská republika
http://www.klasterskymlyn.com/
www.kloostermolen.com
klasterskymlyn@ptnet.cz
00420 601 589 866

GPS:

BG 49.14222
LG  13.51344

Strava:

Snídaně v ceně ubytování. Večeře v penzionu (lze objednat) nebo v jiné restauraci. Obědy v terénu. Společná strava pro absenci společné kuchyňky odpadá.

Povinné vybavení:

neoprén dlouhý (nohavice, dlouhý rukáv není podmínkou) nebo suchý oblek, tělesné váze a kategorii vody odpovídající plovací vesta, helma, pádlo, místo v lodi, hydroboty (neoprénové nejsou podmínkou)

Doporučené vybavení:

triko s dlouhým rukávem pod neoprén, neoprénové botičky nebo ponožky, neoprénové rukavice, kondomy (vyjma páru nechtěně bezdětných). Důrazně doporučujeme teplé oblečení, ať je při odjezdu počasí jakékoli.

Případný zájem o půjčení materiálu uveďte v králikárně co nejdříve, stejně tak uveďte preferovaný typ plavidla.

Flotila k dispozici:

  • raft colorado 450 (velký, 6osob – pouze v případě velké vody a velkého zájmu)
  • raft colorado 360 (malý, 3 – 5 osob – pro méně zkušené či naopak hravé vodáky na Otavu v případě velké vody)
  • Pálava – nafukovací kanoe dvoumístná bez vylévacího chobotu
  • Baraka – nafukovací samovylévací kanoe s chobotem

Doprava:

automobily účastníků podle dohody. Automobily by ve vlastním zájmu majitele měly mít zahrádku, jinak se lodě vážou na tvrdo na střechu bez protestů a nářků majitele.  Doporučuji vybavit sedačky igelitovou nepromokavou ochranou (navléknout igelitové pytle). Kdo to dočte až sem, napíše do poznámky Pytel. Připište předpokládaný čas odjezdu kvůli synchronizaci.

Informace

  • Petr, peta.lhotsky(zavináč)gmail.com, 604749286

Závazné přihlášení:

Králíkárnu nutné naklikat do 5.4.2017.

LHT