Outdoor club :: Akce :: Hory :: Trek

TREK VII.

TOUR du MONT BLANC

Z klasické Tour du Mont Blanc (150-180 km dlouhá okružní cesta kolem celého masivu Mt. Blanc, kde se postupně prochází Francií, Itálií a Švýcarskem. Celý okruh trvá 10-12 dní, přičemž se nastoupá zhruba 10.000 metrů) je převzatý vlastně jen název a nápad. Samotná trasa „TMB“ bývá velmi rušná (je vedena jako jeden  nejhezčích treků na světě) a proto TREK 7 vede jen po části originální Tour a trasu do značné míry modifikuje.

Podle OC kategorizace se jedná o středně až velmi náročnou VHT pod hranicí ledu, po značených cestách, bez ledovcového a horolezeckého vybavení.

Cílem není v limitovaném čase vystoupit na vrchol, ale maximální dobu strávit prostou existencí v horách. V podstatě jde o několikadenní horský čundr kolem Chamonix bez pevného cíle.

Podle složení týmu a domluvy lze poslední den sjet na raftu řeku L'Arveyron, protékající údolím pod Mt.Blanc a centrem Chamonix.

Oblast:

Francie, Savojské Alpy, Chamonix – Montroc

Charakteristika:

Žulové pohoří v oblasti centrálního hřebene západních Alp. Horské louky s dostatkem vody, malá jezírka, pastviny. V daném období jsou časté odpolední bouřky. Možnost překonávání kratších úseků sněhových polí (ne ledovců), v kraním případě při extrémně špatném počasí může zasněžit. Maximální výška na plánované trase cca 2600 m. Alternativně se uvažuje o návratu z nejzazšího bodu túry do Chamonix vlakem.

Zaměření:

Vícedenní postupná turistika po značených cestách proměnlivé kvality a obtížnosti (bez lezení), postačí slušná fyzická kondice. Noclehy na divoko v přírodě pod stanem.

Max. počet účastníků:

8

Termín:

2.-6.7.2011

Odjezd:

1.7. ve 21,00 - sektor „A“ (ev.podle domluvy)

Návrat:

7.7. 2011 v nočních nebo časných ranních hodinách

Povinné vybavení:

spacák, karimatka, pevná obuv – pohorky B/C (na vodu případně helma, neoprén, neoprén. boty, vesta, pádlo), čelovka, hrnek, lžíce, větrovka, dlouhé kalhoty (nepromok či neprofuk), čepice, rukavice.

Doporučené vybavení:

návleky, sluneční brýle, opalovací krém s vysokým faktorem, PET láhev, sedák + 1ks karabina (spíš pro zábavu, ne pro postup)

Ubytování:

ve vlastních stanech (podle dohody), eventuelně v případě špatného počasí v chatě (15-20 €/noc, členové AV polovinu). Předpokládá se spaní na trávě a kamení, ne na sněhu.

Doprava:

osobními automobily, zajišťuje pořadatel

Strava:

společná, tj. minimální počet vařičů a nádobí. Ovesné vločky, chléb, sýr, salám,špek, brkaše, čínské nudle, energetické tyčinky, sušenky, čokolády apod.

Cena:

3000 Kč /os

Cena zahrnuje:

silniční dopravu tam a zpět včetně silničních a dálničních poplatků, mapové podklady

Cena nezahrnuje:

pojištění léčebných výloh ani jiné (pojištění), stravu, ubytování a občerstvení na chatách (pivo cca 3-5€, oběd 15-25€, kafe, víno 2-4€ ), místní dopravu (vlak, případně lanovky). Doporučuji s sebou v hotovosti 100€ nebo 50€+kreditní kartu (na některých chatách nelze platit kartou)

Přihlášky:

do 20.6.2011 v přihlašovacím systému.

informace:

tel: 605533 721, email: arctos@email.cz

Poznámka:

Každý se účastní na vlastní zodpovědnost, na vlastní nebezpečí a dodržuje obecně platná pravidla pro bezpečný týmový pohyb v horách.