Outdoor club :: Akce :: Lyže :: TRK

TRK - Týden rozdováděných Krkonoš

alias týden rozlámaných kostí

To máte tak, od rána do večera v práci, do Hurá vody daleko... Nejvyšší čas jet se s kamarády na týden rozdovádět do Krkonoš.

Program:

Pro rodiče s dětmi, děti bez rodičů, páry i singly tak, jak se kdo vejde.

V pátek 9.3. proběhne tradiční "kérkonoušskej coundrbál" v rytmu akustických kytar a jiných aku (stických) nástrojů (basa zatím není, ale děláme na tom).

Místo:

Krkonoše, chata Kartografie, Špindlerův Mlýn. Přístup ze Špindlerova Mlýna přes Špindlerovu boudu (auto nebo bus), dále po červené směr Petrovka (ausbrennen), po 3 km odbočka vlevo po modré směr Moravská bouda. Tam si dát pivo a zeptat se...

Zaměření:

Zimní sportovní aktivity, tj, lyže sjezd/běh, snowboard, sáňkování, koulování, výlety, hry, soutěže, hudební produkce.

Popis a charakter oblasti:

nadmořská výška 1200 metrů, chata přímo na sjezdovce Davidovy boudy, celodenní permice cca 390,-Kč a malý vlek pro začátečníky cca 180 Kč/den, možnost večerního lyžování.

V dosahu skiareál Svatý Petr/Medvědín ve Špindlu (asi 800 Kč/den). V okolí náhodně upravené běžecké tratě. Terén je vhodný i pro back country styl a tzv. long trails, tj. pohyb v nepříliš upraveném terénu nebo dálkové výlety na běžkách: Sněžka tam a zpět 26 km, Kolínská bouda tam a zpět 45 km, Harrachov tam a zpět 40 km, Vosecká bouda tam a zpět 22 km, velký krkonošský okruh 65 km, Mohyla Hanč a Vrbata (pouze tam) 12 k.

Termín:

4.-11.3.2018

Vybavení:

Sport. náčiní podle uvážení a sněhové situace – sjezdovky, běžky, snowboardy, sněžnice, mačky, cepíny... Ideální i pro experimenty, PEKÁÁÁÁČ!!! V chatě jsou k dispozici double-ski.

Důležité jsou pouze: hrnek, lžíce, prezervativy, spacák!

Doprava:

podle vlastního uvážení, nejlépe automobilem. Parkování na Špindlerovce nebo na P1 ve Špindlu. Movitější vyznavači adrenalinových zážitků mohou využít i autobusové spojení.

Parkování:

zdarma na Špindlerově boudě pouze s povolením KRNAP, vydává se na KRNAP ve všední dny do 15,00.

zdarma na parkovišti P1 cca 300 m před obchodem DISKONT (800 m na autobusové nádraží, 3 km k Medvědínu, 7 km k chatě přes Davidovky a Sedmidolí).

Strava a organizace:

 Jídlo buď individuální nebo společné podle vlastního uvážení, veškeré jídlo se musí dovézt. V okolí je k dispozici jídlo a pití ve vysokohorských boudách (Dvořákovy boudy, vzdálenost cca 800 m).

Cena:

230 Kč/noc (dospělý) a 215 Kč/noc (dítě od 3 do 18 let), plus 100 kč průserovné

Cena je stejná pro ubytované na posteli s ložním prádlem i pro opilce pod postelí, stolem, na zemi ve vlastním i cizím spacáku, či ve stanu mimo objekt.

Ubytování:

Soukromá chata Kartografie.  Vaření na elektrickém vařiči a v rychlovarné konvici. Zařízení prosté, leč účelné. Elektrické topení. Společná sprcha, WC, umývárna. Společenská místnost.

Primárně se počítá se spaním na postelích, ev. i pod nimi, vedle nich, na stolech, pod nimi a i na lustrech a pod nimi...

Možnosti ubytování jsou omezené, tabulka by měla napovědět. Máme  všechny pokoje vyjma č.9, kam přijedou podzimci jako vítaní pohrobci bandy, po níž jsme celý termín zdědili.
Pokud se někdo najde v rozpisu a nechce tam být, ať se vymaže a pokud tam není a slíbilo se mu to, ať napíše nebo zavolá nám (šťovíci).
Jak to vidíme my, je v současné chvíli potřeba vykrýt neúplně obsazená místa a případně v rámci tolerančního patentu (apeluji na silné OC tradice) přijmout do rodinného pokoje běžence či bezdomovce podle kapacity a osobních sympatií.

Naše představa je asi tahle:
č.1 šťovíci 5x celý týden+ Zurynkové 2x pátek-neděle
č.2 -Lída celý rok
č.3. šála 6x celý týden+např. 2x Séma pátek - neděle (budou -li domácí Šály souhlasit)
č.4. neděle-čtvrtek volno, čtvrtek - neděle makaři 3x
č.5 Blůmové 3x celý týden
č.6 Lhoťáci 4x celý týden
č.7 např. 2x Séma neděle-pátek (dále přestěhování k budoucí švagrové), pátek-neděle Markéta Símová 2x (změna Séma/Síma nevypadá nijak drasticky)
č.8  do středy volno, středa - neděle Humpolecká sekce 3x
č.9 Podzimkové celý týden

Suma sumárum je zde tedy volná kapacita 4 postele č.8  od 4-7.3., 3 postele č. 4 od 4-8.3., kdo by chtěl zůstat déle, musí si dohodnout místo u někoho v posteli nebo na podlaze ve spacáku.
Zájemcům o nějaké dobrodružství ve vertikále (rozuměj lezení, led atd.) doporučuji právě spíš začátek týdne.
o 2 místa na jednu noc ze soboty na neděli (10/11.3.) má zájem Kuba Tuček se Zuzanou
o 2 místa na víkend (9-11.3.) Harry+míša
evidujeme blíže neurčený zájem Indián, Kubajz.
Prosíme konkretizovat, potvrdit nebo odmítnout.

Přihlášky:

nejpozději do 23.2. v přihlašovací králikárně

Přihlášky jsou závazné, tj. je nezbytné uhradit poplatek za ubytování. Pokud po přihlášení z nějakých důvodů nemůžete jet, sežeňte si náhradníka, který vaše místo zaplatí – nebo ho zaplatíte vy i když nejedete... toto opatření je nezbytné, protože náhlé odhlašování a nečekanné zkracování přihlášených pobytů už je prakticky neslušné.

Informace:

Jan Šťovíček, tel.: 605 533 721, e-mail: chytrak(závin)seznam.cz

-stk-