Outdoor club :: Akce :: Lyže :: TRK

TRK - Týden rozdováděných Krkonoš - 2013

alias
týden rozlámaných kostí

To máte tak, od rána do večera v práci, do Hurá vody daleko... Nejvyšší čas jet se s kamarády na týden rozdovádět do Krkonoš.

Program:

Týden na horách zaměřený na zimní sporty podle uvážení každého „lázeňského hosta“. Program není organizován a tvoří se dohodou mezi lázeňáky ze dne na den s přihlédnutím k počasí a bujarosti předchozího večírku.

Akce se mohou účastnit i matky s dětmi, otcové s dětmi, děti z kompletních rodin i s oběma rodiči.

Místo:

Krkonoše, chata Kartografie, Špindlerův Mlýn. Přístup ze Špindlerova Mlýna přes Špindlerovu boudu (auto nebo bus), dále po červené směr Petrovka (ausbrennen), po 3 km odbočka vlevo po modré směr Moravská bouda. Tam si dát pivo a zeptat se...

Zaměření:

Zimní sportovní aktivity, tj, lyže sjezd/běh, snowboard, sáňkování, koulování, výlety, hry, soutěže, hudební produkce.

Popis a charakter oblasti:

nadmořská výška 1200 metrů, chata přímo na sjezdovce Davidovy boudy, celodenní permice cca 350,-Kč a malý vlek pro začátečníky cca 120 Kč/den, možnost večerního lyžování.

V dosahu skiareál Svatý Petr/Medvědín ve Špindlu (asi 800 Kč/den). V okolí náhodně upravené běžecké tratě. Terén je vhodný i pro back country styl a tzv. long trails, tj. pohyb v nepříliš upraveném terénu nebo dálkové výlety na běžkách: Sněžka tam a zpět 26 km, Kolínská bouda tam a zpět 45 km, Harrachov tam a zpět 40 km, Vosecká bouda tam a zpět 22 km, velký krkonošský okruh 65 km, Mohyla Hanč a Vrbata (pouze tam) 12 k.

Ubytování:

Soukromá chata Kartografie. K dispozci pro účely TRK jeden sedmilůžkový pokoj – pro zasvěcené jednička, do kterého se s trochou snahy vejde i 24 souložníků. Vaření na elektrickém vařiči a v rychlovarné konvici. Zařízení prosté, leč účelné. Elektrické topení. Společná sprcha, WC, umývárna. Společenská místnost.

Primárně se počítá se spaním na postelích, ev. i pod nimi, vedle nich, na stolech, pod nimi a i na lustrech a pod nimi... O ubytování na postelích rozhoduje pořadí přihlášek, délka pobytu, eventuelně jury. Manželské či tolerované heterogenní či homogenní páry mají na postel přednostní nárok. Převýší-li počet účastníků počet postelí, neděje se nic, jen je potřeba si vzít spacák.


!!!DŮLEŽITÉ!!!

V pátek 15.3. a sobotu 16.3. proběhne v okolí chaty pro zájemce privátní základní kurz VHT pro pozdější Karabiny apod. Na tuto dílčí akci budou vypsány zvláštní propozice.


Termín:

10.3. - 17.3. 2013

7.3. - 17.3. 2013

!!! kdo má zájem, čas a možnost strávit na horách delší dobu, jsou volná místa už od 7.3. !!!

Přednost a nárok na postel:

 1. zájemci o celý týden.
 2. oficiální, státem uznané, ustálené či účelně vytvořené páry
 3. Do naplnění kapacity jsou možné zkrácené termíny, prodloužené víkendy i libovolné kombinace.

Přihlášky:

nejpozději do 28.2. v přihlašovací králikárně

Přihlášky jsou závazné, tj. je nezbytné uhradit poplatek za ubytování. Pokud po přihlášení z nějakých důvodů nemůžete jet, sežeňte si náhradníka, který vaše místo zaplatí – nebo ho zaplatíte vy i když nejedete... toto opatření je nezbytné, protože náhlé odhlašování a nečekanné zkracování přihlášených pobytů už je prakticky neslušné.

Vybavení:

Sportovní náčiní podle uvážení a sněhové situace (pro daný termín aktuálně nelze odhadnout, t.č. výška sněhové pokrývky cca 1m, lavinové nebezpečí 2) – sjezdovky, běžky, snowboardy, skialpy, kola, pohorky, skútry, snowkitte, pekáč, sněžnice, sáňky... V chatě jsou k dispozici double-ski.

Nutné jsou hrnek, lžíce, (spacák), vývrtka! Nádobí k dispozici v chatě.

Doprava:

individuální. Nejlépe po skupinách automobily, v horším případě autobusem do Šp. Mlýna a pak busem nebo taxislužbou na Špindlerovku (bus 45,- Kč, taxi cca 220 Kč). Kdo chce, může nebo musí jet vlastním autem, nahlaste volnou kapacitu, čas a místo odjezdu. Do přihlašovacího formuláře uveďte počet nabízených/požadovaných míst, čas a místo odjezdu. Doporučuji dopravu řešit jednosměrně, tj. dostat se tam a cestu zpět řešit na místě podle odjezdů automobilů.

Parkování:

zdarma na Špindlerově boudě pouze s povolením KRNAP, vydává se na KRNAP ve všední dny do 15,00.

zdarma na parkovišti P1 cca 300 m před obchodem DISKONT (800 m na autobusové nádraží, 3 km k Medvědínu, 7 km k chatě přes Davidovky a Sedmidolí).

Strava a organizace:

Strava společná,vaří se svépomocí. Potraviny se nakupují a transportují na chatu společným úsilím s využitím polárních saní. Plnohodnotná (tzn. „neexpediční“) poloplná penze, studená snídaně, k obědu pouze polévka (když ji někdo uvaří) či sušenka v terénu (když si ji ráno vezmete), teplá večeře. Individuální strava (v nezbytných případech – diety, bezlebky, vegetariáni, bezmozci a jiné nemoci) možná. Hlavní část potravin nakupuje a transportuje ten, kdo jede první, podle rozpisu přihlášek. Ostatní zajišťují dozásobení podle aktuálních zpráv z hor. Individuální stravování nutné nahlásit předem.

Alkohol se nakupuje hromadně a rozpočítává zvlášť.

Cena:

210,- Kč os/noc + jednorázový poplatek 20,- Kč/den na průsery kryté OC (rozbité nádobí, okna, dveře...)

Cena je stejná pro ubytované na posteli s ložním prádlem i pro opilce pod postelí, stolem, na zemi ve vlastním i cizím spacáku, či ve stanu mimo objekt. Orientační vzdálenost Praha – Šp. Mlýn cca 150 km, předpokládaný rozpočet:

 • 210 Kč/noc ubytování
 • 150-200 Kč/jedna cesta
 • cca 100 Kč/den Kč strava
 • cca 100 Kč/den chlastovné
 • Platí se v hotovosti na místě nebo okamžitě po návratu převodem.
 • Přihláška v přihlašovacím formuláři je závazná. Organizátor má právo na uhrazení skutečných výdajů i v případě, že přihlášený z jakéhokoli důvodu nedorazí.

Informace:

Jan Šťovíček, tel.: 605 533 721, e-mail: chytrak(zavináč)seznam.cz

 1. K přihlašování používejte prosím králikárnu.
 2. Uveďte termín, nároky/nabídky na dopravu, jídlo, postoj k objemu alkoholu (vyjádřeno v % vol), zájem o ledovcový kurz.
 3. Berte na vědomí, že se nejdená o víkendovou ani prodlouženou víkendovou akci, je důležité alespoň z 50% obsadit pokoj na celý týden (nebo prodloužený týden, viz. termín

-stk-


Verze pro tisk