Outdoor club :: Aktuality

Aktuality

Expediční rafting na řece Karnali

12. 10. - 29. 10. 2022

Dostal jsem možnost zúčastnit se výpravy do Nepálu na himalájskou řeku Karnali a máme kapacitu na to, abych si část nebo třeba i celou posádku raftu postavil  ze svých lidí. Podobně tomu bylo 2019 v Grand Canyonu, kde jsem měl na raftu kamarády a z toho některé jsem dokonce učil kdysi pádlovat... Ostatně část "americké party" - vypravěč George a jeho údržbář Vašek už jsou přihlášení.
Není to zdaleka tak náročné, jako Grand Caynon, ani dlouhé a vlastně (viz program) ani omezené jen na řeku. Pro kluky i pro holky a na věku celkem vzato nezáleží... případné mládežníky zkonzultujeme a přerostlí dorostenci si holt vezmou víc prášků...

Jedná se o "expediční rafting", nikoli o skutečnou expedici - což má výhody i nevýhody. Nevýhodou je, že se nejedná o cestu do neznáma, pořádá to žánrová CK, vedoucí výpravy (to já nejsem) už na řece byl. Výhodou je pak znalost terénu a prostředí, což šetří čas a náklady. Já osobně to vnímám podobně jako akce, které v Outdoor-clubu označujeme jako "trip" - expedičním způsobem do trochu známého terénu.

Ačkoli se technicky vzato jedná o zájezd, nejezdí se tam moc často (myslím, že naposledy se realizovalo  roce 2013) a protože jako na všech pěkných řekách se tam staví přehrada, možností bude spíše ubývat. Pořadatelem je Matěj Zapletal, ale ten tam fyzicky přítomen nebude.

Odkaz na akci najdete tady:

Kdo by o tom - zatím i nezávazně - uvažoval, nbapište se prosím do králikárny
 
-STK-
 
 
Jana Lhotská, 30.06.2022, 21:00.