Outdoor club :: Akce :: Kola :: Brtník X.

Brtník X. 2015

30.10. - 1.11.2015


Akce, kde kopečky pivní pěny a opar z whisky se ráno mění v nádherné opary Českosaského švýcarska a kopce Lužických hor. Kde prsty otlačené od kytar přehmatávají na řídítka kol a v neopakovatelné atmosféře padajícího listí se postavy unavené noční etapou vydávají na další dobrodružství. To vše v kulisách mnohasetleté roubenky bez vodovodu, s kamny a krásnou půdou, která voní odkazem letošního července a suchým záchodem.


Slunce a teplo je v tahu, podzim nám rudne a tak je nejvyšší čas připomenout to, co vlastně každý tuší. Blíží se nám výročí vzniku naší republiky a díky tomu tradiční Brtník. Akce notoricky známá pro notoriky nejen cyklistické a proto slyšte: nezazimovávejte kola, našijte teplé oblečky pro děti, kupte zimní gumy na kočárky, napište mi přihlašovací e-mail a v pátek 30.10. sedněte do vozů, na kola, do vlaků či na kánoi dopádlujte do Hřenska a přijeďte. Mohu vám slíbit chladný odchov, krátké dny a dlouhé noci, dětský řev a dospělý smích, několik kilometrů na kole a pár piv k tomu.  Alkohol na zahřátí berte ověřený, kytary a nástroje bez omezení  a  jídla dle svého úsudku. Pokud je zde někdo, kdo o akci nic neví a přesto by chtěl jet a z těchto propozic nic nezjistil, tak je to přesně ta ideální příprava na Brtník 2015. Každý jen tuší, ale nikdo nikdy neví do čeho vlastně jede…

Hlaste se prosím na mail moravecmail(zavináč)gmail.com do 23.10.2015 (pište prosím i počty dětí, jejich odolnost a teoretické požadavky – já vás seznámím s případnou realitou)

Příjezd do Brtníků možný po cca 17.00.

I když se to nezdá, tak je tato akce vhodná pro všechny věkové kategorie od -9 měsíců po 95 let. Starší na nás počkají v hospodě. Nocleh ve spacáku na staré chalupě s vlhkým záchodem a několika pokoji (přednostně určené pro matky a děti) a velkou půdou. Ve společenských světnicích nová kachlová kamna. Doprava individuální podle vzájemné dohody účastníků. Strava po hospodách a na chalupě stylem co kdo má to dá. Čaj a káva erární.

Na programu je v pátek večer hospoda, v sobotu cyklovýlet přes Německo a neděle individuální.

Příspěvek na energii a otop je 50,-Kč za noc.

Těším se na vás BLESK

Poslední důležitá informace je, že roubenka je zde.