Outdoor club :: Akce :: Hory :: Hřebenovka Hochzeitu

Hřebenovka Hochzeitu

pro outdoor-club.cz pořádá sportovní a expediční sekce ve spolupráci s komisí mezilidských vztahů

Jeden z nejtěžších výstupů, kde charakter terénu znemožňuje jakoukoli možnost útěku či návratu a bloudění se jednoznačně nedoporučuje. Exponovaná diretissima začíná na vrcholu Hochzeitu. Cesta vede po ostrém hřebeni a po většinu času je nezajištěná.

Výstupem na Hochzeit začíná etapa nezajištěné životní cesty. Obrovské převýšení, časté výšvihy a sestupy, jednou dole, jednou nahoře. To vše dělá z hřebenovky Hochzeitu výstup plný nepředvídatelných nástrah.

Termín:

9-11.4.2010

Sraz:

Kaplička Sedmidolí, 9.4. ve 12,00

Oblast:

Krkonoše, Davidovy boudy (Špindlerův Mlýn). V této části pohoří bude ještě sníh.

Zaměření:

společenská, kulturní a sportovní akce. Všechny aspekty se vzájemně prolínají. Absolvování všech však není podmínkou a každý si může vybrat, jaká pozice mu zrovna sedne. Co komu nesedne bohužel nelze ovlivnit.

Charakteristika:

„Dáša a Šťovík se rozhodli, že konin, co nadělal každý sám, už bylo dost. Dospěli k závěru, že je nejvyšší čas – Hochzeit (něm.) - dělat koniny dohromady.“ Někdy se tomu říká svatba.

Ubytování:

chata Kartografie, k dispozici 32 postelí v sedmi pokojích (č. 1,3,5,6,7,8,9) s nádobím a el. vařičem a el. topením. Dále je v chatě společenská (pařící) místnost, umývárna, záchody a sprcha společná na chodbě. Pro zájemce o ubytování neexistuje žádný pořádek ani rezervační systém na lůžka ani pokoje. Každý spí, jak si ustele, jak si lehne, popřípadě kam či ke komu se svalí.

Ubytování je pro přihlášené po celý víkend, tj. od pátku do neděle zdarma.

Strava:

v pátek během „zahájení výstupu“ formou bufetu, po zbytek dne vlastní. V sobotu společná.

Předběžný program:

Pátek:

ve 13,00 zahájení výstupu na hřebenovku Hochzeitu před kapličkou u boudy Sedmidolí, dříve „Dopravní“. Poté volná zábava na adresu vůdců a volný večer na chatě Kartografie. Delegace a zdvořilostní návštěvy na boudě Sedmidolí pouze v omezené míře z důvodu přítomnosti starců.

Sobota:

dopoledne zábavná hra „hájení pozic proti nově příchozím“, eventuelně výlet na běžkách, do hospody, odpoledne sportovní hry a soutěže. Večer ženy(muži), víno, zpěv (pro některé jen zpěv), tanec na zemi i na stolech, hudba živá i mrtvá – tedy nejen s Appaloosou...

Neděle:

sestup do údolí, vyhánění opic, sbírání opilců, opatrné odjezdy domů. Gratulace a děkování pořadatelům.

Doprava:

vlastními silami, autobus nebo automobil do Špindlerova Mlýna. Parkovat možno na parkovišti u Krnapu (u závory), nebo na zastávce autobusu Davidovy boudy (do zaplnění kapacity), nebo na rozlehlém parkovišti na Špindlerovce. Dále pak viz varianty přístupu k chatě

Povinné vybavení:

spacák, hrnek, lžíce, půllitr či jiná sklenice (na pivo), teplé oblečení (vč. čepice a rukavic), pevné boty, eventuelně lyže. Společenský oděv se nevyžaduje. Přijďte každý v čem chcete. Historický oděv c&k horských myslivců vzor hrabě Harrach, Rübezahl, Hanč&Vrbata nebo Trautenberk vítán.

Zakázány jsou intelektuální polemiky, politické debaty, nadměrné citové výlevy a kyselé ksichty.

Přihlášky:

nejpozději do 31.3., použijte prosím formulář na www.outdoor-club.cz

Přihlášky jsou zavázané a nezbytné pro výpočet nezbytného proviantu.

Pojištění:

výstupu na hřebenovku Hochzeitu se účastní každý na vlastní nebezpečí. Na tuto cestu se nevztahuje žádné pojištění.

Poznámka:

vzhledem k prostředí, roční době a celkovému zaměření se absolutně zakazuje oblíbený zvyk únosu. Nikdo z pořadatelů akce nestojí o to, aby se po Krkonoších potáceli na jedné straně nevhodně oblečení opilci, snažící se někde ukrýt a na druhé straně polooblečení opilci, snažící se to najít. Hanč a Vrbata zahynuli o pouhé tři týdny dříve!

Přístup k chatě:

ze všech míst v ČR je nezbytné nejdříve dojet do Vrchlabí, odtud směr Špindlerův Mlýn. Průjezd horským městečkem Šp. Mlýn stále směr Medvědín a později Špindlerova bouda. Úsek silnice Medvědín-Špindlerova bouda je zpoplatněn.

Varianta A:

Od autobusové zastávky Davidovy boudy po žluté turistické značce (kříží silnici) kolem chaty Školička, Davidovy boudy (cca 1 km) a dále kolem chaty Sedmidolí s kapličkou (další 1 km); zde si dát pivo a zeptat se. Pak na rozcestí u chaty Novopacká (další 1 km). Chatu Kartografie již vidíte delší čas nahoře ve stráni po levé ruce, hnědá chalupa se zelenou střechou.

Varianta B:

Z parkoviště od Špindlerovy boudy na západ po červené turistické značce (ne do kopce, pryč od Šp. boudy, kolem chaty Depandance) na křižovatku s asfaltkou – pozor, může být zcela pod sněhem (cca 1 km). Odtud stále rovně přes malé údolí na rozcestí pod Petrovkou (další 1 km) a zde odbočit doleva po modré turistické značce lesem k Moravské boudě (další 1 km). Zde si dát pivo a zeptat se. Jinak dolů podél tyčí na křižovatku u boudy Novopacká (vlevo). Chata Kartografie je již delší dobu vidět dole po pravé ruce na stráni pod lesem, hnědá chalupa se zelenou střechou.

P.S. Chata je známa též pod názvem Beseda...


Verze pro tisk