Outdoor club :: Akce :: Voda :: OTA VYDRA

OTA VYDRA

PRVNÍ VODNÍ FÚZE

(1-sloučení vodáckých akcí, 2- průlomová technologie v oblasti vodní turistiky, 3- zlá protivná ženská v kanoi)

Jarní vlny OTAvy-DRY

(K.F.), N.K.
 
Vzhledem ke vzájemnému postavení Velikonoc, konjunkci brigády v Krumlově a termínům květnových svátků došlo k historicky ojedinělé FÚZI (správná odpověď: 1) prvomájové JARNÍ VLNY a dubnově mrazivé Ota-vy-dry.
Vzhledem k celkově slabým zásobám sněhu a pozdějšímu termínu předpokládáme obecně spíše méně vody a obecně spíše tepla, přesto věříme, že si užijeme jarní vodu na nejhezčích řekách české Šumavy. My na vodě a na březích turisti a ČARODĚJNICE!!!

Termín: 28.4.-1.5.2023
předběžný program:
sobota:
Otava - úsek Čeňkova pila - Rejštejn, asi 8 km, obtížnost kontinuálně WW II-III. Možné splouvat na raftech, packraftech, pálavách, barakách a kajacích
neděle:
Vydra - úsek Modrava - Rechle, asi 4 km WW III, podle vody někdy možný i úsek Rechle - Antýgl, asi 3 km, WW I-II. MOžné použít pouze packratfy, pálavy, baraky a kajaky
pondělí: spíše nevodácký program v regionu, návštěva štoly v Čepicích, hrad Kašperk, popřípadě splutí dolní horní Otavy na Rabí, návštěva hradu (a hospody)
Není vhodné pro děti do 8 let, i pro tyto pouze s plnohodnotným vybavením a určitými předchozími zkušenostmi (záleží na zodpovědnosti rodičů).
Naprosto nevhodné pro začátečníky a to i pro dospělé. Nevhodné pro neplavce. Dospělí účastníci musí umět ovládat loď v proudu, přistát na určeném místě, zvládat techniku záchrany a sebezáchrany i péči o převrácenou loď. Každý se účastní na vlastní zodpovědnost, děti na zodpovědnost tatínka.

Lodě: napište do králikárny, co preferujete, na čem to umíte či co chcete vyzkoušet. Předpokládáme různé obměny v posádkách za účelem efektivity vytížení lodí i kvůli rozšíření osobních vodáckých obzorů. Pokud máte loď vlastní, napište typ a zdůrazněte, že se jedná o vlastní, případně i pokud sháníte posádku.
K dispozici budou dva singl packrafty a buď velké nebo malé colorado, v případě velkého zájmu o rafty oboje.
Baraky a další vodácké vybavení (viz níže) půjčuje za úplatu Sázava Tour. Protože se Sázava Tour účastní s námi, nemusíte si materiál vyzvedávat, ale bude vám přivezen až na místo, ceny v době uzávěrky nejsou známy.

Vodácké vybavení: kdo nemá sucháč, který řeší problémy komplexně, je povinné:
neoprén longjohn (dlouhé nohavice, může být s laclem)
vodácká bunda
vesta
helma
pádlo
důrazně doporučené: neoprénové boty
pohodlné: neoprénové rukavice

Ubytování: penzion Čeňkova Pila 151,
cena cca 350,- Kč/os/noc. Platba pouze za jednu noc cca 600 Kč/os. Máme pronajatý celý objekt za fixní cenu.
Zahrnuje ubytování, povlečení na postel, vybavenou kuchyňku. Doplácí se za spotřebovanou energii.
Platba: Konkrétní výsledná cena bude dopočítaná až podle konkrétního rozpočtu, splatná na účet OC po akci ( výsledná cena záleží i na počtu ubytovaných)
Doprava: individuálně automobily, kdo může vezme zahrádku. Uvažujeme i o vleku, ale ještě není rozhodnutoi. Parkování na vlastním parkovišti přímo před objektem.
Kdo pojede první, dostane ještě instrukce k převzetí penzionu (paní M.Pavlínová,tel: 602577175)

Jídlo: v penzionu je jedna vybavená kuchyňka, vzhledem k tomu společné jídlo (so snídaně, so něco přes den - polívka, so večeře/ ne snídaně, ne něco přes den - polívka, ne večeře/ po snídaně, po něco přes den, potom třeba do hospody; pozor, někdo bude muset nakoupit - obdrží seznam a kartu, nákupčí bude uveden v poznámce). Doporučuji nepoléhat přes den úplně na erár a vzít si něco malého svého sušenky, tyčinky, čokolády

Přibližné ceny za vodácký materiál splatný hotově přibližně takto (cena za víkend):
neoprén - 200Kč
bunda - 100 kč
boty - 100 kč
helma - 100Kč
místo v jakékoli lodi (vč. pádla a vesty) - 400kč

Přihlášky v králikárně do 23.4.2023, nezbytné - max. kapacita 20 osob, další bez garance do spacáku... Kdo se nenapíše, nejede.  Případného psa meldujte předem, musí se domluvit s ubytovatelem (100kč/noc)