Outdoor club :: Akce :: Lyže :: SILVA XX.

SILVA XX.

Silvestr 2014/2015

Dvacátý Silvestr na horách, ne vždy na stejném místě, ne vždy se stejnými lidmi, ale vždycky se stejným nadšením a pravidly: kostky, rybičkové párty a především

KVALIFIKACÉÉÉÉ!!!

Jubilejní změny:

dvacáté opakování je důvodem k úpravě některých zlidovělých stereotypů. Sekci UBYTOVÁNÍ čtěte pozorně(-ji, než obvykle). Veškeré změny vychází z nutnosti optimalizvat vytížení pokojů a narvat tak do chaty ještě více lidí...

Místo:

Chata Kartografie, Špindlerův Mlýn – Krkonoše. Přístup ze Špindl. Mlýna přes Špindlerovu boudu (auto nebo bus), dále po červené směr Petrovka, po 3km odbočka vlevo po modré směr Moravská bouda. Tam si dát pivo a zeptat se... (azimut od vchodu Morboudy cca 217°)

Zaměření:

Zimní sportovní aktivity, tj. pérkýnka všech značek a stylů od ski přes šnébort po rohačky. K dispozici též doubleski.Výlety, dálkové štreky, hry, soutěže. Nezávazné pošukávání po okolních chalupách.

Popis a charakter oblasti:

nadmořská výška 1200 metrů, chata přímo na sjezdovce Davidovy boudy, celodenní permice cca 350,-Kč, V dosahu areál Svatý Petr/Medvědín ve Špindlu (asi 750 Kč). V okolí náhodně upravené běžecké tratě.

Ubytování:

Soukromá chata, k dispozici máme několik pokojů s rozdílným režimem provozu.

NOVÉ: sedmilůžkový pokoj (č.1) je určen pro seskupení rodin s malými (ale prověřeně snášenlivými) dětmi. Celkem se sem musí vejít tři rodiny.

Dále jsou k dispozici čtyři malé pokojíky (s 2,3,3,4 pelechy), které budou přidělovány podle vytíženosti na základě přihlášek v králikárně mezi skupiny:

 • Rakváči (věk 55+)
 • Samostatné jedince, opuštěné otce, osamělé matky, pro bezdětné páry či páry bez dětí (což jak jsme zjistili není totéž). V této supertěsné kleci se nepočítá s vařením, vyjma nouzového dovařování pro opozdilce či časné starty.
 • Rodina 1 (Lhot) a 2 (Tuč), obsahující příliš malé nebo příliš nesnesitelné děti do společné noclehárny

Pokoje disponují el. dvouplotýnkovým vařičem a rychlovarnou konvicí, na chodbě je lednička a mikrovlnka. Vytápění el-ol radiátory, případně uhlím a dřevem v kamnech. Společná sprcha, WC, umývárna, vše na chodbě. Ve společenské místnosti krb, kamna a akumulačky.

Poznámka:

Pokoj č. 1, přestává sloužit jako setkávací, jídelní a plánovací centrum. Tato funkce se přesouvá ke krbu do společenské místnosti.

Počet lůžek je nepodstatný, počítá se se spaním ve spacácích na postelích, pod nimi, vedle nich, na stolech, pod nimi a i na lustrech a pod nimi. Společenská místnost není určena k přespávání a je vyhrazena pro nenadálé a akutní případy (chrápání, překotný porod, sex, intelektuální a politické debaty). Obtížní opilci či zhulenci budou vykázáni na mráz.

Kriteria pro získání postele: rozhoduje délka pobytu, datum přihlášení, gentlemanská dohoda na místě, eventuelně jury. Manželské a jiné tolerované páry mají na postel přednostní nárok.

Dobrovolníci, klaustrofobici či dobrodruzi si mohou u chaty postavit stan.

Počet lůžek a pokojů k dispozici může kolísat v čase v souvislosti s najížděním (nebo nenajížděním) dalších lidí, nelze s tím však předem kalkulovat.

Termíny:

 • základní: 27.12.-1.1.
 • prodloužený: 27.12.- 4.1. (vč. libovolných variant)
 • je možné přijíždět a odjíždět v libovolných kombinacích, i opakovaně.

Vybavení:

sport. náčiní podle uvážení a sněhové situace – sjezdovky, běžky, snowboardy, sněžnice, mačky, cepíny... Ideální i pro experimenty, PEKÁÁÁÁČ!!!

Důležité jsou pouze: hrnek, lžíce, prezervativy, spacák!

Karimatka je vhodná. Každému se hodí obyčejné Ramínko na sušení věcí.

Doprava:

individuální, tj. není hromadně organizovaná. Možnosti jsou: automobil, autobus.

Vytěžování automobilů v přihlašovacím formuláři (chci místo, nabízím místo + počet míst, datum, čas a místo odjezdu, kontakt). Koordinaci si zajišťujete sami (prostě si vzájemně zavoláte). Doporučuji dopravu řešit jednosměrně, tj. dostat se tam a cestu zpět řešit na místě podle odjezdů automobilů. Na cestu zpět bývá místa víc. Doporučená cena za jízdu 200,- Kč/os.


Poznámka: na bývalém parkovišti KRNAP pod Medvědínem nyní parkuje apartmánový komplex, automobily tedy musí parkovat až na kraji Špindlu (P1, parkování zdarma)


Strava:

Nutností je společné vaření dohodou. Strava automaticky společná, pokud se někdo výslovně nevyjádří jinak. Vaří se úsporně metodou jednoho hrnce. Kdo něco nežere, oznámí to včas, než se všechno smíchá dohromady, nebo ať pak netahá ksichty.

Další možnosti stravy jsou individuální v restauracích na okolních chalupách (Vatra, Morda).

POZNÁMKA: Veškeré potraviny si musíme odtáhnout na chatu sami, k dispozici jsou 3ks polárních saní, 1 ks žebřiňáku, postroje a protiskluzové stoupací pásy. Transport potravin je týmovým dílem. Případné dozásobování se koordinuje podle dalších příjezdů.Nádobí se myje až když není zbytí a losuje se o něj jedním z uznaných způsobů. Kdo z jakýchkoli důvodů odmítá zúčastnit se losování (odpor k hazardu, morální důvody apod.), umyje to dobrovolně a s úsměvem.

Alkohol:

režim přístupu k alkoholu bude upřesněn, v žádném případě ale není součástí rozpočtu na stravu. Pravděpodobně bude Míra točit pivo.

Cena (dospělí):

je stejná pro ubytované na posteli i pro opilce pod postelí, stolem, na zemi ve vlastním i cizím spacáku, či ve stanu  mimo objekt  210 Kč/noc. Orientační vzdálenost Praha – Šp. Mlýn cca 150 km (100-200 kč/jednosměrně), předpokládaný rozpočet stravy cca 100 Kč/den.

 • Nárok na postel se rozhoduje podle:
 • délky pobytu
 • pořadí přihlášek
 • možnost úspory místa nocováním ve dvojici až trojici
 • ksichtu

Poplatek za psa 50 Kč/den

150 Kč jednorázový  regulační OC úplatek (soutěže, průsery, úplatky, náhrada škody atd...)

Ubytování se platí v hotovosti na místě. To že se neplatí záloha neznamená, že je to holubník, PŘIHLÁŠKY v králikárně JSOU ZÁVAZNÉ, zejména peníze za jídlo budou (a byly) bez milosti vymáhány.

Cena (děti):

do tří let zdarma, nad tři roky 195,- Kč/den. Strava 50% z rozpočtu na dospělého (výjimečně žravé děti se zdraží na místě)

Přihlášky a informace:

info Šťovík; e-mail: chytrak(zavináč)seznam.cz. Přihlášky do 24.12. a to pouze v králikárně, ostatní přihlášky budou přehlédnuty, zašantročeny a zapomenuty. Prosíme o přihlášky i krátkodobé návštěvy převyšující rámec jednoho dne kvůli evidenci obyvatelstva, krmení a zamykání chaty. Králikárna k nalezení v Pravidlech přežití.


PRAVIDLA PŘEŽITÍ:

Pobyt v těchto podmínkách přináší spoustu legrace, je však velmi psychicky náročný. Zakazuje se proto:

 • zvracet mimo určená místa
 • ochcávat chatu mimo ochcávací kolík (platí i pro psy, majitel psa je mimo jiné povinen sbírat hovna okolo chalupy)   
 • kouřit v chatě
 • zahajovatči reflektovat na vážně míněné politické debaty
 • intelektuální debaty po 22. hodině

Na úklidu pokojů se podílejí všichni, zejména jejich obyvatelé. Pokoje budou přiděleny podle počtů v králikárně a jejich rozdělení je nezbytné respektovat. Toto si přečtou a zapamatují zejména Tučci a zjistí si k tomu základní rozdíly mezi číslicemi 4 a 7. (viz Midsommar 14). Čísla jsou nad dveřmi pokojů.

Zásadně se odváží veškerý námi vyprodukovaný odpad. Třídíme proto ne z ekologické zodpovědnosti, ale proto, že netříděný odpad je strašný humus. Třiďte a hlavně minimalizujte, co hoří, to se pálí.

Tyto propozice jsou závazné. Komu se to nelíbí nebo nechce dodržovat pravidla (jakákoli), prosíme ať si vybere jinou akci.

Na horách je ten, kdo tam chce být.

NESTOJÍME O KYSELÉ KSICHTY.

Králikárna ZDE