Outdoor club :: Akce :: EL-BA 20-15

EL-BA 20-15

OUTDOOR-CLUB.CZ

SEKCE LÁZEŇÁKŮ

Oblíbený model týdenní relaxační dovolené, tentokrát po revizi a inovaci. Indián tam podle vlastních slov jezdí „jak na chalupu“, tudíž je nejspolehlivějším (a jediným) zdrojem informací. Sekce Klubu Lázeňáků vyhlašuje dovolenkový týden:

INDIÁNSKÁ CHALUPA EL-BA  20-14

!!!K.O./K.F. - KIDS ONLY, KIDS FRIENDLY!!!
(eventuelně i N.O. - NO KIDS, když prostě nemáte)

Program:

Nikdo z klubu lázeňáků na ostrově Elba nikdy nebyl, ale Indián začal „...tam se dá...“, přes „...můžete dělat...“ a skončil „...mohli bysme přejít...“.

Tedy program: koupání v moři, pásová výroba pískových hradů, koktejly pod slunečníkem, plážové volejbaly a tak dále, výlety na nafukovacích (i motorových) člunech, rychlokurz windsurfingu, lehké, event. i náročnější horské túry. Nejvyšší hora Elby i Elba napříč...

Charakteristika:

Elba – italský ostrov na rozhraní Tyrhénského a Ligurského moře patřící k Toskánskému souostroví. Leží asi 10 kilometrů od pobřežního města Piombino. Jedná se o typický vápencový ostrov se skalnatým pobřežím a několika písečnými plážemi. Délka pobřeží přibližně 147 kilometrů, nejvyšší vrchol Monte Capanne (1.019 metrů), dle indiánské transkripce (vyjadřující obtížnost) Mt. Cannape. Za ideální období se považuje první půlka září, kdy již opadává hlavní turistická sezóna (Češi) a podle zkušeností tamních chalupářů se dá téměř garantovat dobré počasí. Předpokládáme, že podobná situace je i před začátkem letních prázdnin.

Předpokládaný (kalkulovaný) termín:

12.6. 2015 – 21.6.2015 nebo

28.8.2015 – 6.9.2015

veškeré ostatní termíny jsme vyhodnotili jako nevyhovující, protože je

  • moc vedro
  • moc turistů
  • moc draho

Místo:

Itálie, ostrov Elba, kemp Ville degli Ulivi***
Zprostředkovatel: CK Victoria,

www.victoria-ck.cz

Mapa Elba

Proč:

Vzhledem ke stáří dětí zatím preferuji písčitou pláž. Snažila jsem se najít v Chorvatsku jiné, než rabské, ale v nabídce CK Victorie jiná písečná lokalita není. Jižněji od Zadaru převažují oblázkové, kde se navíc doporučuje i obuv do vody. Varianta na Elbě mi připadá jako nejlepší. Kdo se přidá?

Charakter kempu:

dle seriózního katalogu „Když ptáčka lapají, pěkně mu zpívají“ má kemp ideální polohu – leží přímo u moře, v místě s dlouhou písečnou pláží  a pozvolným vstupem do vody. Narozdíl od slovutné chorvatské pláže by se mělo jednat o vstup do vody, nikoli o brod na pevninu.

Ubytování:

v zařízených permanentních karavanech se stanovou přístavbou. Stanová předsíň slouží jako kuchyňka, pravděpodobně opět vybavená vysloužilou ledničkou, elektrickou dvouplotýnkou a podřadným nádobím. Obytnou část tvoří samotný karavan.

Proč (karavan): v tomto kempu CK jinou alternativu ubytování (např. permanentní stany, viz Rab) nenabízí. I tak jsou ceny za 7 nocí v karavanu jakýmkoli jiným způsobem nedosažitelné. Zkoušeli jsme to propočítat, např. ve vlastním menším stanu vystačí stejné peníze max. na 4 noci.

Doprava:

individuální: autem – via Mnichov – Innsbruck – Brenner – Bolzano – Trento – Verona – Modena – Livorno – Piombino/trajekt Elba/Portoferrario – kemp. cca 1200 km, cca 12 hod.

Poplatky: dálniční známka Rakousko (8,50€, není nezbytná, trasa přes Rakousko je krátká, existuje objízdná trasa)

Mýto dálnice Brenner (pouze s rak. dálniční známkou!), objízdná trasa po staré silnici přes Brennerpass.

Mýto italské dálnice jednosměrně cca 20 €

Trajekt Piombino - Portferrario jsem našla zpáteční za 147 €.

společná: možná tou dobou bude za přátelskou cenu k dispozici cca 20míst bus – zatím pouze úvaha

Cena ubytování:

výsledná cena záleží na termínu přihlášení a zaplacení – včasné platby jsou zvýhodněny!!!

slevy:

  • rodinná, tj. jedno dítě zdarma, druhé zlevněné
  • časová, tj. -30% z celkové částky (pobyt se musí zaplatit do konce roku)
  • věrnostní (vztahuje se pouze na věrnost cestovce, takže kluci nemusíte honem blbnout) – poměrně výrazná sleva, kdo jede už potřetí.
Viz info u CK.

!!!UBYTOVÁNÍ SI OBJEDNÁVÁ, ZAJIŠŤUJE, PLATÍ a STORNUJE KAŽDÝ SÁM!!!,

tj. nezařizuje se hromadně (důvody viz výše).

Cena dopravy (odhad):

cca  7000 - 8000,- CZK (osobní automobil vč. nezbytných dálničních poplatků), bez trajektu. Případný maxibus (viz doprava) cca 5000,- CZK

Strava:

vlastní, skupinové vaření se nepředpokládá. Možnost dokoupit běžné potraviny v supermarketech a ovoce a zeleninu na trhu, zajít do restaurace, pizzerie, špagetérie, farfálie...

Stručně:

ubytování v karavanech s předsíní, vaří si každý sám (nebo maximálně po rodinách), dělá si každý co chce (nebo se domluví na místě). Až děti usnou, sejdeme se u stolu (padni u koho padni), zahrajeme na kytary, poklábosíme, opijeme se, naštveme nového delegáta, pogrilujeme, zasmějeme se, opět tím naštveme nového delegáta CK a jdeme spát. A to vám ten týden tak rychle uteče...

Na rozdíl od Chorvatska, které se bez dětí přežít nedalo (K.O.), nabízí Elba alternativu i pro děti větší, dospělé a přezrálé (K.F.), dokonce i pro No Kids – N.O., když nemáte, tak vás přece nebudeme nutit.

Proč: protože MOŽNÁ PŘIJEDE I INDIÁN (slíbili jsme mu rychlokurz na windsurfu)

Abychom vysondovali více preferovaný termín, vyplní plánovaní lázeňáci v kralíkárně pro červen i září: ANO / NE / neochotné ANO.

SEKCE LÁZEŇÁKŮ