Outdoor club :: Akce :: Setkání na Ontariu

Setkání na Ontariu

XXV. SETKÁNÍ NA ONTARIU

Dolní Tušimský rybník

s nepřerušenou tradicí 1995 - 2019

31.5.-2.6.2019

Dvacáté páté setkání trampů, vodáků, horolezců, horalů, turistů, cyklistů, orienťáků, kovbojů, indiánů, muzikantů a – tanečnic, texaských střelců, polárníků, šermířů a tuláků po hvězdách na kraji lesa u rybníka zvaného Ontario.

Hry na vodě a v lese, neoficiální open air music festival ve stylu F&C, lanové hry a překážky, testy outdoorového vybavení, orientační hry, pivo a špekáčky. Oheň hoří – nepřetržitě, a to v jakémkoli počasí.

Komfort nula a zázemí žádné. Vhodné pro všechny věkové kategorie.

 

Základní pravidla (podrobněji dále)

1. do lesa se nejezdí motorovými vozidly
2. stany se staví za cestou, aby byl prostor na hry. Narušitele šerif vykáže
3. šetřit pitnou vodou a používat ji pouze na pití (ne na mytí nádobí)
4. vzhledem k změně vlastníka lesa a poplatku za jeho víkendové užití náklady na libovolně dlouhý pobyt dělají 100,- Kč/ dospělá osoba a 50 Kč/dítě
5. odpad: co hoří, shoří. Odvez, cos přivezl. Co neodvezeš, třiď na sklo, plast, ostatní hoří. Dětské pleny do společného odpadu nepatří!!!

K dispozici bude:

 • sud piva s pípou
 • sud limonády s pípou
 • barel s pitnou vodou
 • stále tupé a tupější pily
 • sekerky
 • kanoe, eventuelně jiná plavidla (kajak se špuntíčkem)
 • horolana na hraní
 • lanovka, budou-li vhodné podmínky - pro snadnější instalaci lanovky, přinese každý úastník jednu prázdnou PET lahev (láhev lze přinést i plnou a s kamarády vyprázdnit až na místě).
 • konvice na kafe
 • klasické alumiňácké kotlíky
 • vojenský stan střední velikosti zvaný „penicilín“
 • pro případ nezbytného deště doporučujeme stany, celty, přístřešky

Přístupové cesty:

Vlakem, trať 210 Praha-Dobříš. Od nádraží ČD Mokrovraty podle mapky k Dolnímu Tušimskému rybníku (2 km), nebo v rámci delšího pěšího výletu od zastávek Malá Hraštice (4km), Stará Huť (4km) a Dobříš (8km).

Autobusem do Voznice, dál opět podle mapky (2,5km)

Osobním motorovým vozidlem: od Voznice (příbramská dálnice, pěší vzdálenost cca 2,5 km) nebo od obce Mokrovraty. Auta se v tom případě nechávají na kraji lesa směrem k železničnímu přejezdu(pěší vzdálenost 1 km)

Přístupové cesty nejsou v terénu vyznačeny


!!! Přísný zákaz vjezdu motorových vozidel do lesa !!!


Pravidla:

Setkání na Ontariu je možné uskutečnit pouze díky - nově zaplacení poplatku - a částečnému pochopení vlastníka celého polesí, paní Kristiny a pana Leoparda Colloredo-Mansfeld a vstřícnosti správce pozemku, pana Vladimíra Kocoura.

K rybníku Ontario je absolutní zákaz vjezdu všech soukromých motorových vozidel bez ohledu na stopáž, pro něž nebylo vydáno povolení. Povolení je vydáno pouze pro jeden servisní vůz. Pokud potřebujete přivézt něco rozměrného, zavolejte HOT LINE 605 533 721.

Pořadatelé žádají všechny účastníky o maximální podporu při uvádění pozemku do původního stavu, zejména co se odpadků týká.

Apelujeme na zdravý rozum všech příchozích, aby nezavinili nerespektováním pravidel konec tradice Setkávání se na Ontariu, která stojí na křehkých nohou vzájemné důvěry.

Ubytování:

ve vlastních stanech, pod plachtami či pod širákem. Stany se staví za cestou, prostor u kraje je vyhrazen hrám.

Strava:

vlastní, co si kdo přiveze. Důrazně žádám, ať si to pak i odveze, zejména načaté hořčice atp.

Tekutiny:

k mytí slouží rybník - tentokrát plný po okraj. K pití je k dispozici sud s pivem - 25 Kč/půllitr, sud s limonádou - 10 Kč/půllitr a dva barely s pitnou vodou. Další pitná voda je ve studánce cca 600 m od tábořiště.

Odpadky:

do pytlů patří pouze to co nejde spálit, plasty zvlášť. Nejdůležitější je optimalizace objemu, maximalizace kompaktnosti a minimalizace humusnosti odpadků (Kdo si přiveze k buřtům hořčici, tak si ji taky laskavě odvezte, i když se vám rozkydnul kelímek, apod.).

WC:

není přesně určeno. Pro muže slouží vochcávací kolík, pro ženy je však nebezpečný. Obecně je k dispozici polní lopatka, toaletní papír každý svůj. Hodí se i výplatní pásky.

Doporučuje se nůž, spacák a hlavně PŮLLITR, ať to zas někdo nechlastá z flašky od kečupu...

Žlutou cestou se vydáte pokud přijedete autem - tedy auto samozřejmě necháte ve Voznici.

Červenou cestou se vydáte od vlaku.

Více detailů a kontextu s okolím.