Outdoor club :: Akce :: DALMATSKÁ PANCETA

DALMATSKÁ PANCETA

Chorvatsko  2014

...a tak jsme si řekli, proč vám to neříct, a třeba pojedete taky.

Sekce Lázeňáků pořádá týden na chorvatském pobřeží Jadranu s typovým označením K. O. - KIDS ONLY!

Akce je koncipována tak, aby většina zúčastněných rodičů zájezdu a hlavně VŠECHNY děti byly spokojeny. Loni to vyšlo, tak jedeme znovu.

Termín:

29.8.2014 - 7.9.2014

Místo:

Chorvatsko, ostrov Rab, kemp San Marino

www.victoria-ck.cz

Charakter oblasti:

Kemp s permanentními (tj. vybavenými) stany cca 5 minut a 800 m od písečné pláže, která je na celém pobřeží Chorvatska jevem spíše vzácným, či spíše unikátním. Ve zvoleném termínu již opadá davový cestovní ruch, denní teploty nedosahují tropických hodnot a – jak doufáme – nezačala ještě sezóna podzimních bouří.

Pláž je unikátní jednak svým písečným povrchem (+) a jednak téměř nulovým sklonem (–), kterým klesá k moři. Dno moře postupuje stejně, takže 20 m od břehu je hloubka cca 50 cm. Nejbližší možnost plavání bez rizika odření břicha je v závislosti na přílivu a odlivu 200-100 m od břehu. Obecně předpokládáme, že bez dětí se to přežít nedá.

Zprostředkovatelem ubytování je CK, která nabízí ceny jiným způsobem nedosažitelné.

Doprava:

vlastní - autem

Ubytování:

  1. v zařízených permanentních stanech od cestovky. Stan je dříve běžná plátěná vila s předsíní a dvěma ložnicemi. Předsíň slouží jako kuchyňka vybavená vysloužilou ledničkou, elektrickou dvouplotýnkou a podřadným nádobím. Obytná část stojí na dřevěných podlážkách, což je dostatečná izolace proti všudypřítomnému písku a event. vlhkosti. Předsíň má podlážku také, pokud ji rychlejší lázeňák před vaším příjezdem neukradne. Stanové městečko má na starosti ikonická figurka zvaná Karel, která s nevídanou intenzitou nepředvídatelně pomáhá nebo škodí.
  2. V podobně vybaveném obytném přívěsu (permanentním), což se však doporučuje jen zaníceným a nenapravitelným příznivcům karavaningu.
  3. Krajním řešením je poměrně nákladné, nicméně komfortní ubytování v mobilheimu (permanentním).

Zprostředkovatel:

CK Victoria (nikdo z Lázeňské sekce není jejím agentem a nemá za ostatní přihlášené žádnou provizi. Já to taky nechápu...)

Cena:

záleží na druhu ubytování, na období přihlášení a zaplacení (včasné platby jsou zvýhodněny)

Doprava cca 7-8000 CZK (osobní automobil vč. dálničních poplatků a trajektů

Strava:

vlastní, skupinové vaření se nepředpokládá. Možnost dokoupit běžné potraviny v supermarketech a ovoce a zeleninu na trhu, případně připlatit polo/plnou penzi.

Reference:

Velkou předností je písečná pláž. Takové kilometrové pískoviště, kam se s dětmi posadíte a oni se hrabou a hrabou a hrabou. Vody je tam tak akorát, aby byly děti pod dohledem. Pokud máte někdo malého atopika, tak z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že Honzíkovi díky čvachtání v moři ekzém zmizel (matka)

Na windsurf to tam není nic extra. Buď fouká moc nebo málo a taky se kačena furt zapichuje do písku (otec)

Na mořském kajaku nebo nafukovací lodi je to fantastické, protože:

  • se dá dopádlovat do vedlejší zátoky, kde je božský klid...(háček) 
  • v jedné z vedlejších zátok je nudistická pláž! (kormidelník)

Shrnuto podtrženo: Jedeme pod stany, vaří si každý sám (nebo maximálně po rodinách). Až děti usnou, sejdeme se pod borovicema u stolu (padni na koho padni), zahrajeme na kytary, poklábosíme, naštveme Karla, pogrilujeme, zasmějeme se, opět naštveme Karla a pak jdeme spát. A to vám ten týden tak rychle uteče...

Další informace:

K ubytování a klubu lázeňáků se obracejte na Dag (739 919 787 / dagisb(zavináč)centrum.cz) nebo Janu (604 890 892 / jana.lhotska(zavináč)gmail.com).

Informace ohledně fakultativních výletů zejména mimo ostrov Rab podávají Keksíci...

Za Lázeňskou Sekci

Dag

(textová úprava: Šťovík)


Verze pro tisk.